
Jubileum concert Animando
6 oktober 2026 om 16:08 OverigHOUTEN Het Animando Ensemble viert op 29 november om 15.00 uur zijn 30-jarig jubileum in Theater Aan de Slinger. Dit klassiek kamermuziekensemble speelt werken van bekende componisten en eigen werk. ,,Als er klassieke muziek klinkt, bruist het in Houten”, ervaart klarinettiste Tineke van der Meulen, docent bij het Houtens Muziek Collectief.
door Irene van Valen
,,Mozarts pianoconcert in A groot (KV 488) en de Finale uit ‘Le Carnaval des Animaux - C. Saint-Saëns’ zijn grote publiekstrekkers”, zegt fluitiste Sjonette van Atten. Na het afronden van hun conservatoriumstudie in Utrecht, besloten vier studenten een ensemble te starten. Daarmee vormden Sjonette van Atten op dwarsfluit, Evelyn Heuvelmans op hobo, Tineke van der Meulen op klarinet en Hans-Erik Dijkstra op piano en als arrangeur samen het Animando ensemble. De naam verwijst naar een muziekterm die ‘levendig’ betekent. Later maakte Silvia Schildkamp op fagot het ensemble compleet. ,,Dit ensemble is uniek omdat er maar weinig originele composities voor deze bezetting geschreven zijn. Hans-Erik Dijkstra arrangeert (bewerkt) en componeert muziekstukken voor deze bezetting waardoor we een mooi repertoire opgebouwd hebben”, klinkt Sjonette trots.
Door de jaren heen rijpte onze muziek. Levenservaring maakt ons spel gevoeliger en de tonen ronder en warmer.
TERUGBLIK
Het eerste optreden van het ensemble was de muzikale begeleiding van een operaproject op het Friese platteland. ,,Een dierendagconcert staat me ook nog bij en het maken van cd’s vond ik bijzonder”, zegt Tineke. Sjonette kijkt met veel plezier terug op het uitvoeren van de opera naar het verhaal ‘Van den vos Reynaerde’, geschreven voor Hans-Erik en het programma ‘Op een Kat’ met zangeres Hannie Slingerland. ,,Door de jaren heen rijpte onze muziek. Levenservaring maakt ons spel gevoeliger en de tonen ronder en warmer. Ons spel draagt meer kleur en gevoel. De invloed van Hans-Erik vergroot dat door de eigen bewerkingen. Het vormt onze eigen stijl.” Terugkijkend naar de start stelt Tineke lachend vast: ,,We waren twintigers. We dragen nu allemaal een leesbril en ik vergroot mijn partijen soms.” Sjonette vult aan: ,,En we gebruiken lampjes.” De vrouwen benadrukken dat Animando graag samenwerkt en meewerkt aan oratoria en andere koorbegeleidingen.”
CONCERT
“Tijdens dit jubileumconcert spelen we onze lievelingsstukken zoals het pianoconcert A groot van Mozart en de Paganini variaties van Hans-Erik. Voorop staat dat muziek ons verbindt als musici, maar ook met het publiek”, zegt Sjonette. ,,Daar werkt Hans-Erik graag aan mee door het publiek op een laagdrempelige manier mee te nemen in bijzondere anekdotes en verhalen over de te spelen muziekstukken en componisten. Zijn kennis van klassieke muziek is fenomenaal. We kijken met veel plezier uit naar ons muzikale feestje en nodigen iedereen uit om dit met ons te komen vieren”, besluit Tineke. Het concert vindt plaats in de JTC-zaal, die 50 plaatsen telt. Kaartjes bestel je via deze link: https://hmc.stager.co/shop/default/events/111707199















