
De Santa Run verbindt de inwoners van Houten
25 december 2022 om 16:36 OverigHOUTEN Op 17 december vond de 7eeditie van de befaamde Santa Run Houten plaats. Maar liefst 500 kerstpakketten werden deze editie rondgebracht door de enthousiaste lopers in de welbekende kerstoutfit. De Santa Run wordt georganiseerd door beide Rotaryclubs in Houten.
Claudia Verbree
Wat begon als een heuse hardloopwedstrijd met verschillende afstanden voor het hele gezin, kreeg tijdens de eerste Covid lockdown een andere lading. Het contactmoment met anderen, iemand verrassen die het verdient kwam centraal te staan. En dat gebeurt in de vorm van het overhandigen van een klassiek kerstpakket. Een doos vol eten, drinken en andere kerstitems.
SPORTVERENIGINGEN Hoe het werkt? Je kunt iemand, waarvan jij denkt die in het zonnetje gezet kan worden, aanmelden. Je betaalt 10 euro voor het kerstpakket. Deze kun je zelf bezorgen of laten bezorgen door de leden van Taurus of de Scouting. De kosten voor bezorgen zijn 5 euro.
,,Dit geld komt ten goede aan de verenigingen”, vertelt Ed Achterberg, voorzitter van Rotary Houten Castellum. ,,Als je zelf gaat lopen, kun je vanaf 11 uur instromen en je pakket ophalen bij één van de twee uitgiftepunten in Houten.”
Het kernteam van beide Rotaryclubs is maanden bezig met voorbereiden. ,,Het vergt wat voorwerk”, zegt Bart de Lange, voorzitter Rotary Houten. ,,We zijn ontzettend dankbaar voor alle sponsoren. Zij steunen ons met geld, goederen en met praktische zaken, zoals het beschikbaar stellen van een hal om alle pakketten in te pakken.”
VRIJWILLIGERSORGANISATIES De afgelopen editie was het derde jaar dat gewerkt werd in deze constructie. Eén van de uitgiftepunten was bij de ijsbaan op Het Rond. Vanuit daar liepen veel kerstmannen en -vrouwen met hun pakket richting degene die verrast werd.
Veel vrijwilligers werden in het zonnetje gezet. ,,Mensen die zich inzetten voor de samenleving, willen we op deze manier eens extra in het zonnetje zetten”, vult Bart de Lange aan. Vrijwilligers van onder andere de Zonnebloem, de Voedselbank en Energierijk Houten ontvingen een pakket. ,,Ook hebben wij aan de Oekraïense vluchtelingen gedacht en aan hen die in de Vuurtoren, op het Merantihout en bij privéadressen verblijven per gezinseenheid een pakket gegeven.”
GOED DOEL Dit jaar is gekozen voor EpilepsieNL als goed doel. Je kunt nog steeds een donatie doen via de website santarunhouten.nl. Daar vind je foto’s en video’s van de afgelopen editie om nog even na te genieten.
Bart de Lange: ,,Het mooie aan de Santa Run is dat het Houten verbindt. Iedereen doet mee. Als loper kun je iemand verrassen met een mooi pakket. De sportverengingen krijgen de mogelijkheid om extra geld binnen te halen.
En we zetten ons in voor een goed doel. En zetten vrijwilligers in ’t zonnetje die dat verdienen. Het netwerk van bedrijven en organisaties dat een steentje bijdraagt, groeit ieder jaar.”
Volgend jaar meedoen als loper, vrijwilliger of sponsor? Kijk eens op santarunhouten.nl of rotary.nl/houten




















