Scene uit de voorstelling 'Als het doek valt'
Scene uit de voorstelling 'Als het doek valt' Hans Hordijk

Première van Houtense Kerstproductie - ‘Als het doek valt’ zet kerst in een eerlijk licht

22 december 2022 om 10:35 Overig

HOUTEN Afgelopen woensdagavond 21 december schitterden ruim zestig 55-plusser op het podium van Theater Aan de Slinger. Daarmee was de première van de Houtense Kerstproductie ‘Als het doek valt’ een feit. 

Al bij binnenkomst in de foyer zorgden de Castellum Singers voor een ontspannen kerstsfeer die zich doorzette in de theaterzaal. Daar was het publiek getuige van een lange gedekte tafel voor 22 personen. De acteurs zaten al in hun rol en begroetten elkaar al zwaaiend en lachten en kletsten er op los. Op de achtergrond speelde BigBand Houten sfeervolle muziek. De kerstsfeer was compleet. Het bruiste van plezier en gezelligheid. Het duurde niet lang of heerlijke menu’s passeerden in gedachten de revue en smakelijke drankjes vulden de glazen.

IRRITATIES Het was echter niet alleen maar gezelligheid en saamhorigheid dat de sfeer bepaalde. Er ontstonden irritaties, de een vond zichzelf belangrijker dan de ander, weer iemand mistte iemand en een ander sprak van eenzaamheid. In verschillende settingen en in poëtische taal namen de spelers het publiek mee in verschillende verhalen. Tot men tenslotte het publiek bepaalde bij de vraag of men wel of niet vast moet houden aan tradities en rituelen en waarom wel of wanneer niet. Die conclusie mag u zelf ervaren door deze voorstelling te bezoeken. Dat kan tot en met zaterdag 24 december. 

DIEPGANG Jacqueline bezocht de première zonder enige verwachting en vertelde: ,,Ik genoot van het plezier dat men uitstraalde en van het speelse spel. Het was een kleurrijke voorstelling.” Regisseur Sophie Plekker zei te genieten van de samenwerking met zoveel 55-plussers: ,,Deze mensen hebben een mooie diepgang vanuit al hun levenservaringen. Hun persoonlijke verhalen waren onze inspiratie. Waar zij in de maatschappij misschien minder meetellen, krijgen zij hier de ruimte om van zich te laten horen.” Zangeres Bep reageerde met veel plezier op de oproep om mee te spelen in deze kerstproductie: ,,Het samenwerken met andere inwoners uit Houten vergroot mijn wereld. De band die we hier creeeren gaat verder dan alleen in het theater. Nu ken ik meer mensen die ik tegen kom op straat of in de winkel.”

In de foyer staan en hangen posters van de mensen die meespelen in de kerstproductie
De Castellum Singers zingen vanaf de trap wat kerstliederen om in de sfeer te komen
Mail de redactie
Meld een correctie

advertentie
advertentie