Theater Aan de Slinger
Theater Aan de Slinger TS

Internationale vrouwendag, Simone de Beauvoir in het theater

2 maart 2022 om 10:08 Overig

HOUTEN Kom luisteren naar de inleiding uit het hoofdwerk van Simone de Beauvoir De Tweede Sekse, vertelt door vier vrouwen uit Houten. Omlijst met muziek, zoetigheid en thee en koffie.

De Franse filosofe en schrijfster Simone de Beauvoir was in de vorige eeuw ongekend populair. Al sinds de verschijning van haar boek ‘De Tweede Sekse’, wordt het beschouwd als een boek over de vrouw, en daarmee ook vooral voor de vrouw. En dat is een misvatting, ‘De Tweede Sekse’ heeft juist willen afrekenen met het idee dat feminisme een vrouwenprobleem zou zijn. Bovendien is het denken van De Beauvoir breder toepasbaar dan alleen op gender en sekse, het is een boek over vrijheid. De mythes waarmee we onszelf vastzetten, dienen we ontmaskeren en veranderen. Wat hebben we nodig om vrij te kunnen zijn? En wat is vrijheid eigenlijk volgens Simone de Beauvoir!

8 maart 2022, 10.00 – 12.00 uur in Theater Aan de Slinger in Houten. De inloop is vanaf 9.30 uur en de toegang is vrij. Je hoeft je niet van te voren op te geven.

Meer informatie bij Maria van de Looverbosch, telefoon 06 10206846. 

Mail de redactie
Meld een correctie

advertentie
advertentie