Mike Versteeg en Marciano maakten een FC Utrecht versie van Baila Gasolina
Mike Versteeg en Marciano maakten een FC Utrecht versie van Baila Gasolina Vrienden van FC Utrecht

Utrechtse Gasolina: lokale hit verbindt fans, feesten en voetbal

2 oktober 2025 om 13:37 Overig

HOUTEN/UTRECHT Mike Versteeg uit Houten maakte samen met Marciano Jongerius een FC Utrecht versie van het nummer Baila Gasolina, speciaal voor in het stadion. Het nummer is binnen een paar dagen 40.000 keer gestreamd en is al gespeeld in het stadion, maar ook op feesten, in voetbalkantines en zelfs bruiloften.   

door Agnes Krijnen

Mike en Marciano zingen allebei graag en treden ook vaak op in het supportershome van FC Utrecht. Beiden zijn groot fan van de club. Mike: ,,Het nummer Baila Gasolina is al een jaar een hit in het stadion. Het wordt gedraaid voor aanvang van de wedstrijden en na afloop, bij winst.”

SAMEN STAP VERDER

In het stadion werd door supporters al een Utrechtse versie van het refrein gemaakt en gezongen. Mike: ,,De zinnen van het liedje ‘Als ik bovenop de Dom sta’, bleken er precies in te passen. Marciano had die versie gezongen in het supportershome en daarvan zag ik een fimpje.” Mike besloot Marciano te bellen en samen een stapje verder te gaan. ,,Ik heb samen met Harry Gerritsen ook een nieuwe tekst gemaakt op de coupletten, in een FC Utrecht jasje.”


Om het nieuwe nummer snel uit te kunnen brengen, zocht Mike ook contact met Effe Serieus, de groep die het nummer van Baila de Gasolina oorspronkelijk uit bracht. Daardoor kon ook de officiële muziek gebruikt worden. ,,Dit hebben we gedaan onder de naam Vrienden van Utrecht. Het is de bedoeling om de club en supporters te verbinden. Het nummer met het gehele stadion zingen (mede door de herkenbaarheid van Baila de Gasolina) zorgt voor verbinding tussen supporters en tribunes.”

IN HET STADION


Mike Versteeg en Marciano maakten een FC Utrecht versie van Baila Gasolina - Vrienden van FC Utrecht

Zodra het nummer was uitgebracht, was de chaos compleet. ,,We hebben het gewoon via supporters gedeeld en zo ging het heel snel. Binnen vijf dagen was het 40.000 keer gestreamd.” Mike stuurde het nummer ook naar de supporterscoördinator van FC Utrecht. ,,Hij vertelde me dat hij het linkje al meerdere keren doorgestuurd had gekregen. Hij heeft het naar de wedstrijdregie gestuurd en nu wordt het in het stadion gedraaid in plaats van de originele versie. Ik krijg er kippenvel van als ik het hoor.” 

Mike en Marciano kregen veel reacties. ,,Vanuit alle hoeken. Van de Utrecht Ultra’s tot de Business club, vanuit de media, maar ook DJ’s die het nummer massaal downloaden. Het werkt verbindend en dat was precies de bedoeling.”

Mail de redactie
Meld een correctie

advertentie
advertentie