
Reactie op raadspraat van Marije Werelds: Oproep aan D66: benut alle kansen op woningbouw
11 oktober 2024 om 10:19 OpinieOnlangs zijn door het college een viertal varianten neergelegd voor woningbouwontwikkeling in Oost. Daarmee is een belangrijke stap gezet in het realiseren van 2750 woningen.
In de raadspraat van raadslid Marije Werelds van D66 wordt uitgehaald naar het participatietraject voor de varianten voor woningbouw in Houten-oost. Aan de inwoners zou niet eens gevraagd zijn of er behoefte is aan woningen in Houten Oost. Het lijkt erop dat D66 de resultaten van het gehouden referendum vergeten is en kansen op woningbouw bewust tegenwerkt door tegen de participatie te stemmen.
Met het referendum heeft 66% van de Houtense inwoners zich uitgesproken tegen de ruimtelijke koers met als ingrediënten ernstige verdichting en hoogbouw (tot 14 verdiepingen hoog) in het gebied van Centrum, Molenzoom en Koppeling (CMK gebied) en tegen het bouwen in NW richting Utrecht en langs de A27. Het was een vorm van woningbouw die niet past bij de identiteit van Houten.
De coalitie heeft op basis van de verkiezingsuitslag, waarin bijna alle partijen wonnen die voor Houten-Oost waren, de bakens verzet door in te zetten op de ontwikkeling van Houten-Oost. Het college laat nu na onderzoek varianten zien die uitstekend aansluiten bij de Houtense identiteit: plannen waarin wonen in het groen centraal staat en waarin ruimte is voor zowel de mens als natuur, zoals in het huidige Houten waarin onder andere ooievaars, marters en ijsvogels een plek hebben. Vragen stellen bij het draagvlak voor de huidige locatie, zoals in de raadspraat door D66 wordt gedaan, is op niets gebaseerd. De participatieavonden ademen in het algemeen enthousiasme en draagvlak. Dit in tegenstelling tot het traject van de ruimtelijke koers waar draagvlak ontbrak.
In de plannen van de Ruimtelijk Koers was sprake van een enorme verdichting van het CMK gebied. In de raadspraat wordt door D66 deze enorme verdichting (en dus hoogbouw) weer naar voren geschoven. In het referendum zijn juist deze hoogbouwplannen door de Houtense bevolking weggestemd. Bij Houten-Oost is over de ontsluiting goed nagedacht, er komt géén 4-baansweg en het zal weer een prachtige groene wijk worden met mooie waterpartijen.
Er zijn degelijke berekeningen gemaakt over de uitvoerbaarheid, rekening houdend met het feit dat 30% sociale woningbouw moet zijn. Ook hierbij slaat de raadspraat van raadslid Marije Werelds de plank mis. Het wordt geen wijk met alleen maar dure woningen. We roepen D66 en GroenLinks op om Houten- Oost eindelijk eens te omarmen en mee te denken in plaats van te doemdenken! De provincie geeft nog geen toestemming voor Houten-Oost, juist omdat partijen als D66 en GroenLinks daar de lakens uitdelen. We roepen deze partijen op om de kansen van Houten-Oost onder de aandacht te brengen bij hun provinciebestuurders. We doen die oproep omdat de woningnood enorm hoog is en onze inwoners graag in Houten willen blijven wonen. Waarom zou je daar op tegen zijn?
De initiatiefnemers Referendum naar aanleiding van de Ruimtelijke Koers,
Ellen Standhardt, Rino Jonkers en Jolanda Wijsmuller



















