
Gebiedsvisie Houten Oost is aangenomen door de gemeenteraad
4 oktober 2025 om 19:00 NieuwbouwHOUTEN Het grootste deel van de gemeenteraad van Houten wil bouwen aan de oostkant van Houten. De gebiedsvisie voor de bouw van 2750 woningen werd dinsdag goedgekeurd. Dit besluit werd al lange tijd verwacht. Het was een verkiezingsbelofte van de winnaars van de laatste verkiezingen.
door Agnes Krijnen
Voor de bouwplannen aan de oostkant van Houten is nog toestemming van de provincie nodig. Een meerderheid van de gemeenteraad verwacht dat deze wel gaat komen. Een van de voorwaarden van de provincie was dat er eerst binnen de Rondweg gebouwd zal gaan worden.
BINNEN DE RONDWEG
Voor de zomer werd de Gebiedsvisie van het Centrum, de Molenzoom en de Koppeling goedgekeurd. Deze plannen zullen eerst uitgevoerd worden. Ook wil de Provincie de bouwplannen in perspectief zien met andere bouwplannen in de regio, zoals Rijnenburg in Utrecht en de Kersenweide in Odijk.
Om te voldoen aan de woonvisie van Houten is de woonwijk nodig. Alleen bouwen binnen de Rondweg gaat het tekort aan woningen niet oplossen volgens de gemeente en Woonin.

















