Verbeelding hoe Houten Oost er uit zou kunnen zien
Verbeelding hoe Houten Oost er uit zou kunnen zien Screenshot Houtens Manifest 2021

Manifestgroep Houtense Koers is heel tevreden met gebiedsvisie Houten Oost

16 september 2025 om 17:00 Nieuwbouw Ruimtelijke Koers

HOUTEN De Manifestgroep Houtense Koers (MHK) reageert enthousiast op de onlangs gepresenteerde gebiedsvisie voor Houten Oost. Volgens de groep voldoet de visie volledig aan de voorwaarden en criteria die zij eerder zelf hebben opgesteld en vormt deze ‘een stevige basis voor de toekomst’.

door Agnes Krijnen

De Manifestgroep kwam voort uit onvrede over de plannen voor de Ruimtelijke Koers in 2020. Deze groep maakte zelf een alternatief plan. In het Manifest Houtens Koers beschreef de groep toen al een voorstel om een gedeelte van de woningbouwopgave te realiseren in Houten-Oost. Binnen de kern, zoals het Centrum, de Molenzoom en de Koppeling zou verdichting en vergroening plaats kunnen vinden, ‘rekening houdend met de menselijke maat’.

De plannen van deze groep inwoners lijken nu ook de plannen van de gemeente te zijn. In de gebiedsvisie Centrum, Molenzoom en Koppeling is sprake van verdichting en vergroening, maar niet meer van de hoogbouw zoals deze in de Ruimtelijke Koers besproken werd. Ook stuurt het college aan op het bouwen van 2750 woningen in Houten Oost. Hiervoor is echter nog geen toestemming van de provincie Utrecht. Er wordt eerst een integrale gebiedsvisie gemaakt in samenwerking met omliggende gemeenten.  

ACTIEF BETROKKEN

In het collegeprogramma van de huidige coalitie werd in 2022 opgenomen dat de gebiedsvisie voor Houten Oost zal worden ontwikkeld volgens de lijnen van het Manifest Houtense Koers. Dat is volgens de Manifestgroep ook daadwerkelijk gebeurd. De leden van de groep zijn tijdens het ontwerpproces van de gebiedsvisie actief betrokken geweest. ,,Op verschillende momenten zijn wij aanwezig geweest bij de expertbijeenkomsten, zowel bij de totstandkoming van de vier verschillende varianten, als bij de uiteindelijk aan u voorgelegde uitgewerkte variant.”

De groep, bestaande uit Jacco Hoogewoud, Maurice van Noordenne en Rob Ummels is zeer enthousiast over het resultaat. ,,Het plan spreekt tot de verbeelding en heeft alle kans van slagen, temeer omdat het optimaal voldoet aan wat in deze en in toekomstige tijd zo dringend noodzakelijk is op het gebied van wonen, gezondheid, maatschappelijke verbinding en natuur en milieu. Houten zal met dit plan en realisatie daarvan, o.i. (inter)nationale aandacht trekken en een voorbeeld zijn voor meerdere steden en dorpen.”

Het onderwerp, de nieuwbouw in Houten Oost, staat vanavond 16 september op de agenda van de gemeenteraad.

Mail de redactie
Meld een correctie

advertentie
advertentie