De kermis van Houten in 2022.
De kermis van Houten in 2022. Koen Laureij

Burgemeester Houten gaat kermis evalueren, inwoners hebben wel ideeën

28 maart 2025 om 08:30 Maatschappelijk

HOUTEN Waarnemend burgemeester Karen Heerschop van Houten gaat met de kermisorganisator en de politie in gesprek over de toekomst van de kermis op Het Rond. Woensdagavond werd de kermis uit voorzorg eerder gesloten, omdat de politie signalen kreeg dat mensen van plan waren om overlast te veroorzaken. 

,,Wij vinden het gebeurde meer dan vervelend, en begrijpen de teleurstelling bij bezoekers en exploitanten die zich verheugden op een gezellig avondje uit op de kermis”, zegt ze. ,,Samen met betrokken partijen gaan we de kermis evalueren. Het is wat ons betreft te vroeg om nu al conclusies te trekken over de mogelijke gevolgen voor de kermis in Houten.”

KERMIS WORDT MARKT

Sinds donderdagochtend heeft de kermis alweer plaats gemaakt voor de markt. De kermis zou sowieso na woensdagavond weer doorreizen. Bezoekers van de markt geven aan het jammer te vinden dat maatregelen zoals deze nodig zijn. ,,Het is een schande”, zegt een van hen. ,,Het is idioot dat dit gebeurt, maar blijkbaar is het nodig”, vult een ander hem aan.

De afgelopen jaren loopt het vaker uit de hand tijdens de Houtense kermis. In 2022 werd de politie door jongeren bekogeld met zwaar vuurwerk en bakstenen. Ook in 2024 werd er vuurwerk afgestoken, en heeft de politie de kermis leeg geveegd.

Anita woont in een appartement aan Het Rond. Zij herinnert zich de incidenten van voorgaande jaren nog goed. ,,Wij hebben toen echt flinke knallen gehoord.” Volgens de omwonenden verliep deze editie relatief rustig, al was er volgens Anita wel een ‘akkefietje’ op zondagavond: ,,Wij hebben even vuurwerk gehoord, en we zagen de politie. Maar daarna was het afgelopen en verder heeft de jeugd hier gewoon genoten.”

NIET ZO EXTREEM

De politie bevestigt dat er meldingen van meerdere knallen rondom de kermis waren op zondagavond. Volgens een woordvoerder is de politie daar op af gegaan, maar hebben ze de dader of daders niet kunnen vinden. Zo extreem als voorgaande jaren was de overlast niet, maar er waren dus wel signalen dat het weer uit de hand kon lopen.

Bewoners hebben dan ook wel ideeën over hoe de kermis volgende keer georganiseerd kan worden: ,,Het moet weg uit het centrum”, zegt een marktbezoeker. Hij denkt dat veel van de relschoppers uit andere dorpen komen, en dat zij wegblijven als de kermis moeilijk bereikbaar is. ,,De beveiliging zou beter moeten”, zegt een andere marktganger. ,,Maar goed, ik weet ook niet precies hoe.” Op dit moment wordt er namelijk al cameratoezicht ingezet.

Een ding is zeker: Houtenaren vinden het belangrijk dat er hoe dan ook een vorm van kermis in Houten moet blijven. En wat Anita betreft, mag dat ook gewoon weer op Het Rond. ,,Het is voor de mensen, ook vaders en moeders die met kinderen staan, dus prima.” 

(Bron: RTV Utrecht)

Mail de redactie
Meld een correctie

advertentie
advertentie