
Vierde editie Heerlijk Houten: groeiend festival met hart voor het dorp
17 mei 2026 om 18:24 EvenementenHOUTEN Het Heerlijk Houten Festival groeit steeds verder uit tot een vaste traditie in het voorjaar van Houten. Na tien edities verdween het festival twaalf jaar van de agenda, maar inmiddels is het evenement alweer voor het vierde jaar op rij terug op het Plein in het Oude Dorp.
door Femke Booij
Organisator Martijn Steenman ziet het evenement ieder jaar groter worden. ,,Het was vroeger een evenement van de Lionsclub, maar samen hebben we het nieuw leven ingeblazen,” vertelt hij. ,,Bij elke editie zijn we overvallen door de drukte. Hoe drukker hoe beter, want de opbrengst gaat naar het goede doel.”
De opbrengsten gaan onder meer naar de stichting van de Lionsclub, die lokale goede doelen ondersteunt. Zo wil de organisatie investeren in extra verlichting op het Plein, waaronder sfeerverlichting in een aantal bomen.
Veel onderdelen uit de eerste nieuwe editie van 2023 zijn gebleven. Toch blijft Heerlijk Houten zich ontwikkelen. ,,Er zijn meer foodtrucks bijgekomen, het Fladderen, waar kinderen zich hier voor kunnen inschrijven, en dit jaar hebben we capoeira op het programma.’’
Ook zangeres en zangdocent Sharon Doorson, oprichter van zangschool Talentcrib, treedt sinds 2022 elk jaar op bij Heerlijk Houten. Ze komt zelf ook uit Houten en vindt het daarom leuk om dit te kunnen doen. ,,Het bevalt elk jaar heel goed. Het is iedere keer geslaagd en ben super dankbaar dat we al vier jaar samenwerken,” vertelt ze.
Ze ziet hoe Heerlijk Houten zich ontwikkelt. ,,Ik merk echt verschil door de jaren heen. Als je nu naar het podium kijkt, is dat echt professioneel geworden. Eerst waren het nog opgestapelde kisten, nu staat er een echt podium.”
Doorson vindt het vooral waardevol dat lokaal talent een plek krijgt. ,,Het is ook heel leuk om leerlingen van Talentcrib hier te laten zingen. Je kunt artiesten boeken, maar je kunt ook kijken naar het talent dat er in Houten zelf rondloopt. Het is heel tof dat zij daar een podium voor bieden, zodat zij kunnen groeien. Volgend jaar is het de vijfde editie, dan moeten we eigenlijk nog meer uitpakken,’’ zegt ze met een lach.
Waar vroeger vooral springkussens centraal stonden, draait het festival nu om veel meer dan alleen kinderactiviteiten. Volgens Steenman zit de kracht vooral in het sociale aspect. ,,Je komt bekenden tegen en raakt met elkaar in gesprek. Dat maakt het goed voor Houten. Kinderen zijn hier ook weer even old school bezig, zonder telefoon.”
Het weer speelt daarbij een belangrijke rol. ,,Met zon wordt er meer gedronken en dat is goed voor de omzet en voor de goede doelen.” Met ruim 2000 bezoekers vorig jaar lijkt Heerlijk Houten definitief terug van weggeweest. ,,Het is een activiteit vóór Houten, dóór Houten, mét Houten en ín Houten,” aldus Steenman. ,,Ik hoop vooral dat mensen zeggen: tot volgend jaar.”


















