
Welke politieke partijen kiezen voor Houten Fietsgemeente? - Fietsersbond houdt fietsverkiezingsdebat
17 februari 2026 om 10:43 Activiteiten Gemeenteraadsverkiezingen Houten 2026HOUTEN Welke politieke partijen kiezen voor Houten fietsgemeente voor de toekomst? Dat wordt duidelijk in het Fietsverkiezingsdebat woensdagavond 25 februari in Cultuurhuis Schoneveld. In een fietsgemeente is het veilig, comfortabel en vlot fietsen voor jong en oud. In zo’n gemeente blijf je langer gezond, is weinig lawaai en veel natuur. Je loopt er geen gevaar door auto’s. Het wordt wel drukker op de fietspaden. Dus moeten die die voldoende breed zijn en er geldt een maximumsnelheid, zodat ook kinderen en oudere fietsers er zich veilig voelen.
In het buitengebied is werk aan de winkel, want fietsen is daar op veel plaatsen niet veilig en niet autoluw. Bovendien wordt er steeds meer gefietst; er zijn veel verschillende fietsen en voertuigen met verschillende snelheden op de fietspaden en Houten verandert. Het plan is dat Houten met zo’n 5.000 woningen wordt uitgebreid in Houten-Oost, in het Centrum, aan de Molenzoom en de Koppeling. Al deze veranderingen vragen maatregelen en aanpassingen aan de fietsinfrastructuur binnen en buiten de Rondweg.
In het verkiezingsdebat worden de partijen aan de tand gevoeld. Hoe serieus zijn hun plannen voor het fietsbeleid in de gemeente Houten voor de komende jaren.
FIETSKIESWIJZER
De partijen hebben inmiddels hun verkiezingsprogramma’s gepubliceerd. De Fietsersbond Houten analyseert en vergelijkt de programma’s, en publiceert de uitkomsten in de Fietskieswijzer. Daarmee is in een oogopslag te zien welke de meest fietsvriendelijke partijen zijn.
FIETSVERKIEZINGSDEBAT
Het debat wordt gehouden woensdagavond 25 februari om 19.30 uur in Cultuurhuis Schoneveld. Meld je aan om erbij te zijn. Dat kan met een mail aan: houten@fietsersbond.nl
Bekijk de voorstellen van de Fietsersbond Houten voor het fietsbeleid in de gemeente Houten op www.fietsersbond.nl/houten.nl



















