
Scheidsrechters FC Delta Sports’95 beloond met bokaal
25 november 2023 om 12:00 VoetbalHOUTEN Drie FC Delta Sports’95 (jeugd)scheidsrechters ontvingen donderdagavond 23 november de Jeroen Manschot bokaal voor het seizoen 2022/2023. Een bijzondere jaarlijkse waarderingsprijs van de vereniging die al sinds 2007 wordt uitgereikt. Het is een traditie vanuit de scheidsrechterscommissie die daarmee een aantal leden in het zonnetje wil zetten en het belang van goede arbitrage onderstreept. Eredivisiescheidsrechter Jeroen Manschot, naar wie de prijs is vernoemd, reikte de bokalen uit.
David Schaeffer fronste even zijn wenkbrauwen en keek enigszins beduusd toen hij op het grote beeldscherm zijn naam zag staan als het jeugdtalent. Manschot onderbouwde de uitleg van de gemaakte keuze. ,,David is leergierig, enthousiast en vooral al duidelijk in woord en gebaar. Dat is op het veld heel belangrijk.” ,,Ik ben er trots op dit te ontvangen” zei David na afloop glimlachend. ,,Door wekelijkse coaching bij de wedstrijd helpen ze mij ook beter te maken”.
SCHOOLVOORBEELD
De Jeroen Manschot Jeugdbokaal ging naar Ralph Groenewold. ,,Wat leuk dat ik die mag ontvangen” was zijn eerste reactie. Volgens Manschot was ook deze keuze unaniem. ,,Ralph is een schoolvoorbeeld van iemand die zijn best doet om beter te worden als scheidsrechter. Hij pakt positieve feedback op en past dat toe in een volgende wedstrijd. Hij beschikt daarnaast ook over de juiste uitstraling. Op het veld gaat het om de spelers en het spel en niet om hem. Kortom, iemand die zich geweldig ontwikkeld heeft in de afgelopen jaren en dat ook kortgeleden uitbetaald zag worden met een KNVB-scheidsrechterdiploma”. Ralph: ,,Ik voel mij zeer gewaardeerd”.
De Jeroen Manschot Seniorenbokaal was voor Fred Peek. Net als voor de andere bokaalwinnaars werd hij unaniem gekozen. Volgens Manschot was zijn uitverkiezing vooral gestoeld op de wijze waarop hij al bijna zeven jaar zijn wedstrijden in goede banen leidt. Een krachtige en duidelijke scheidsrechter, die respect afdwingt. Peek lachend: ,,Ik heb het plezier in het voetbalspel weer hervonden door niet meer zelf te voetballen, maar wedstrijden te begeleiden”.
TERECHT TROTS
Manschot besloot de bijeenkomst met een leerzame presentatie waarin onderwerpen als een wedstrijd managen, weerbaarheid, positie kiezen en uitstraling aan bod kwamen. Hij benadrukte nog dat de vereniging terecht heel trots mag zijn op zoveel enthousiaste fluitende leden. ,,Het is een hele eer om bokalen uit te reiken die mijn naam dragen. Maar het is vooral ere wie ere toekomt aan hen die zich wekelijks inzetten voor het voetbalplezier van anderen”.
















