Paul van Ruitenbeek, eind 2023
Paul van Ruitenbeek, eind 2023 Houtens Nieuws archief

Wethouder Paul van Ruitenbeek vertrekt wegens de liefde; hij heeft een relatie met een beleidsmedewerker

9 maart 2025 om 20:35 Politiek Tips van de redactie

HOUTEN Wethouder Paul van Ruitenbeek vertrekt bij de gemeente Houten omdat hij een relatie heeft met een beleidsmedewerker bij dezelfde gemeente. Binnen de organisatie zijn medewerkers die het bestaan van de relatie ongemakkelijk vinden. Daarom besloot Van Ruitenbeek zijn werk direct neer te leggen, zo meldt hij in zijn ontslagbrief van zondag 9 maart 2025. 

door Agnes Krijnen

In de brief vertelt Van Ruitenbeek dat hij sinds maart 2024 een relatie heeft met een beleidsmedewerkster van de gemeente. ,,Dit heeft geleid tot overleg met de toenmalige gemeentesecretaris, de burgemeester en het college in verband met de hiërarchische verhouding die bestaat tussen het college en de ambtelijke organisatie. Er was aanleiding om beheersmaatregelen te treffen.”

PORTEFEUILLE

Besloten werd dat de portefeuille van Van Ruitenbeek werd aangepast, zodat hij en de vrouw niet samen hoefden te werken. ,,Daarnaast heeft de medewerkster in het afgelopen jaar maandelijks een gesprek gevoerd met haar teammanager en een adviseur van de afdeling P&O waarbij de afspraak is gemaakt dat als er in de organisatie ongemak zou worden ervaren, andere stappen zouden worden genomen. In het afgelopen jaar zijn er geen signalen binnengekomen.”

Dit veranderde echter. ,,Recent ben ik ervan op de hoogte gesteld dat er binnen de organisatie toch medewerkers zijn die het bestaan van deze relatie als ongemakkelijk ervaren. De consequentie hiervan is dat ik mijn verantwoordelijkheid neem en stop met mijn werkzaamheden.” Houtens Nieuws vroeg Van Ruitenbeek of dit betekent dat de relatie nog bestaat en dat deze liefde voor hem belangrijker is dan zijn baan. Zijn romantische antwoord luidt: ,,Jazeker! Ik ben daarmee heel gelukkig!”

DANK

Van Ruitenbeek sluit zijn brief als volgt af: ,,Ik dank de raad en het college voor het in mij gestelde vertrouwen en ik dank de ambtelijke organisatie voor de inspanningen die dagelijks worden verricht voor de inwoners van onze mooie gemeente Houten. Het ga u allen goed!”

Over het feit dat zijn vertrek twee dagen voor de oplevering van het integriteitsonderzoek komt, wil Van Ruitenbeek nu nog niks zeggen, omdat hij daarover, net als het hele college en de raad, geheimhouding opgelegd heeft gekregen.

Mail de redactie
Meld een correctie

advertentie
advertentie