Theater Aan de Slinger bestaat vijftien jaar.
Theater Aan de Slinger bestaat vijftien jaar. AdS

Aan de Slinger vijftien jaar, vijftien uur feest

18 oktober 2023 om 14:00 Podiumkunsten

HOUTEN Een feestelijke mijlpaal voor Houten: Aan de Slinger bestaat vijftien jaar. Dit wordt gevierd op zondag 12 november met een groot cultureel feest voor iedere Houtenaar. Het Jubileumfeest duurt maar liefst vijftien uur. Er wordt dan ook flink uitgepakt voor jong en oud, zowel in als om het theater. Voor een deel van de optredens is het vrije inloop, voor een ander deel is er ticketverkoop. De verkoop daarvan is nu gestart.

Wethouder Ria Frowijn geeft (op muzikale wijze) het startsein voor het Jubileumfeest. Na haar openingswoord beginnen de optredens in de zalen, de foyers en buiten in de ‘dome’ voor het theater. Alles waar Aan de Slinger doorgaans om bekend staat, komt aan bod. Rasartiesten zoals Släpstick, Kiki Schippers, Maartje & Kine en Patrick Nederkoorn ontbreken niet. In de Kleine Zaal draaien films, waaronder de muzikale hit Bohemian Rhapsody en de Franse ‘crimi’ Anatomy of a Fall. Leerlingen van vier Houtense dansscholen brengen een flinke portie energie op het podium. Er is een Comedy café, een Poëzie café, er zijn rondleidingen, workshops, lekker eten en muziekoptredens in de foyer. Ook zijn er videoregistraties te zien van eerdere projecten zoals De Vlinder. In de dome buiten zijn er optredens van onder andere artiesten die eerder meededen aan Gluren bij de Buren en Struinen in de Tuinen.

JEUGDPROGRAMMA

Speciaal voor kinderen is er ‘s ochtends een jeugdprogramma met keuze uit korte films, dansworkshops en voorlezen. En buiten in de dome een jeugdtheatervoorstelling. Kortom: op het programma van het Jubileumfeest staan artiesten die al een lange historie hebben met het theater, Houtens talent, veel jonge makers en aanbod om zelf actief aan mee te doen.

Het Jubileumfeest wordt een dag met een klein beetje nostalgie en een flinke dosis toekomst. Een moment om samen stil te staan bij wat Aan de Slinger betekent voor Houten. In de woorden van burgemeester Gilbert Isabella: ,,Vanuit de breedte, van de amateurs tot aan de top: het theater is de ontmoetingsplaats en daarmee een bron van inspiratie voor jong en oud(er). Dat geeft de samenleving kleur, biedt ontspanning en is als zuurstof voor ons leven: we ademen het ongemerkt in maar kunnen echt niet zonder.”

Bekijk het complete programma van het Jubileumfeest op www.aandeslinger.nl. Via de website zijn direct tickets te bestellen. U-pashouders kunnen met hun U-pas tegoed betalen.

Het Jubileumfeest is mede mogelijk gemaakt door bijdragen van Prins Bernhard Cultuurfonds, Elise Mathilde Fonds, VSBfonds, K.F. Hein Fonds en gemeente Houten.

WINACTIE

Maak kans op twee vrijkaarten voor een van de vele programma-onderdelen van het Jubileumfeest op zondag 12 november. Vrije keuze voor welk onderdeel (zolang beschikbaar). Mail naar houtensnieuws@bdu.nl met ‘jubileumfeest’ in het onderwerpveld.

Mail de redactie
Meld een correctie

advertentie
advertentie