
450 exemplaren van Sonny Boy opgehaald in Houten
10 november 2023 om 17:30 MaatschappelijkHOUTEN Een goed boek brengt gesprekken op gang en verbindt lezers met elkaar. In november leest heel Nederland daarom tijdens de campagne Heel Nederland Leest hetzelfde boek: ‘Sonny Boy’ van Annejet van der Zijl. Het boek was voor zowel leden als niet-leden gratis op te halen in de Bibliotheek Houten-Centrum vanaf 1 november. De campagne is zo’n succes dat inmiddels alle 450 boeken zijn opgehaald, laat de bibliotheek weten.
,,Iedere volwassene, lid of geen lid, kon meedoen met de campagne en Sonny Boy lezen. Voorwaarde voor niet-leden om een cadeauboek te krijgen, was dat zij hun naam en e-mailadres registreerden. Zo kan het effect van de campagne gemeten worden. Dat Sonny Boy een favoriet is, blijkt wel uit de 450 boeken die in de eerste week zijn opgehaald in de Bibliotheek. Lezers die graag nog een exemplaar willen bemachtigen kunnen naar een van de andere locaties van Bibliotheek Lek & IJssel gaan (Leerdam, Vianen of IJsselstein), waar nog exemplaren zijn, maar ook daar geldt: zolang de voorraad strekt. Daarnaast kunnen leden van de Bibliotheek het boek via de online Bibliotheek lenen en digitaal lezen of luisteren.”
In Sonny Boy krijg je de levensgeschiedenis van de 19-jarige Surinaamse student Waldemar en een 40-jarige Hollandse getrouwde mee. Deze biografie met een historisch tintje kent verschillende thema’s die nog altijd actueel zijn. Denk aan wonen in een land waar je niet thuis bent, maar ook (controversiële) liefde en schading, slavernij en veerkracht vinden in de moeilijkste periodes.
SPECIALE UITGAVEN
Om iedereen mee te laten lezen zijn er ook twee speciale uitgaven van ‘Sonny Boy’ beschikbaar: een grootlettereditie en een editie in makkelijke taal. De grootlettereditie bevordert het lezen onder mensen met een visuele beperking en is tot stand gekomen in samenwerking met Fonds XL en de Vereniging Onbeperkt Lezen. De editie in makkelijke taal is voor iedereen die (nog) niet zo sterk is in lezen en is gemaakt in samenwerking met Uitgeverij Eenvoudig Communiceren en gefinancierd door de Leescoalitie in het kader van het Leesoffensief.
Kijk voor meer informatie op www.bibliotheeklekijssel.nl/nederland-leest.














