
Ook in Houten meer mensen met WW-uitkering
16 oktober 2025 om 12:53 EconomieHOUTEN / REGIO In een groot deel van Nederland ontvangen meer mensen een werkloosheidsuitkering dan vorig jaar. Het UWV registreerde in september ongeveer 187.000 uitkeringen, tegenover 172.000 een jaar eerder. Dat is een stijging van bijna 9 procent. Het aantal WW-ontvangers was in september wel gelijk aan dat in augustus.
In Houten ontvingen in september 2024 399 mensen een WW-uitkering. Een jaar later was dat gestegen tot 440 mensen.
Dit valt op in de regionale cijfers:
- In 270 gemeenten ontvangen meer mensen een WW-uitkering dan in dezelfde periode een jaar eerder.De sterkste stijging was in de Utrechtse gemeente Eemnes. Daarna volgen de Zuid-Hollandse gemeente Midden-Delfland en de Utrechtse gemeente Lopik.
- In 64 gemeenten nam het aantal werkloosheidsuitkeringen af. In het Gelderse Oldebroek was de daling het sterkst.
- Het aandeel mensen dat een WW-uitkering krijgt is het hoogst in de Limburgse gemeenten Heerlen en Venlo. In deze gemeenten kreeg zo’n drie procent van de beroepsbevolking een werkloosheidsuitkering.
Donderdag maakte het CBS bekend dat in september in totaal 409.000 mensen werkloos waren. Dit zijn naast mensen met een WW-uitkering bijvoorbeeld ook Nederlanders in de bijstand. Dat is 4 procent van de beroepsbevolking. In augustus was dat nog 3,9 procent.
Lees hier het CBS-bericht over de landelijke werkloosheidscijfers. Op deze pagina vind je meer gedetailleerde informatie per regio van het UWV.
Over de kaart
Het UWV heeft voor iedere gemeente het aantal WW-uitkeringen en het percentage WW-ontvangers ten opzichte van de beroepsbevolking in september 2025 gedeeld. Daarnaast hebben we ook cijfers over september 2024 (een jaar eerder) ontvangen. Op basis van die cijfers heeft het ANP de procentuele ontwikkeling van het aantal WW-uitkeringen t.o.v. een jaar eerder berekend. Dit getal bepaalt de kleur op de kaart.




















