Buizensymfonie, officiële naam is CYF - Luciën den Arend- 1994
Buizensymfonie, officiële naam is CYF - Luciën den Arend- 1994 Mariëlla Lokenberg

Fietsen langs verrassende buitenkunst in Houten

7 april 2025 om 11:16 Cultuur

HOUTEN Kunst in het Houtense straatbeeld: we lopen of fietsen er vaak achteloos langs. We (her)kennen vast wel een aantal beelden, maar weten eigenlijk weinig van hun geschiedenis. Om daar verandering in te brengen organiseerde het Kunstcafé, onderdeel van de stichting Kunst om de Hoek (KodH), afgelopen zaterdag 5 april een fietstocht langs enkele kunstwerken in de openbare ruimte. 

door Mariëlla Lokenberg

Er kon gekozen worden uit drie routes. Bij ieder kunstwerk werd een korte toelichting gegeven. Dit bleken vaak verrassende en bijzondere verhalen te zijn. Na afloop kon men napraten in de foyer van het Theater Aan de Slinger. Danny Keff droeg zijn gedicht Hier voor, geschreven over het gelijknamige kunstwerk aan de Kooikersplas. Fietsen langs de buitenkunst: een goed initiatief van de stichting KodH. Gezien het enthousiasme van de deelnemers wellicht een idee om er een jaarlijkse traditie van te maken?

Ger Kroes en Gijs van Kuik hebben de meer dan 80 buitenkunstwerken in kaart gebracht. Deze inventarisatie is te vinden op: https://www.kodh.nl/kunst-in-de-openbare-ruimte/

De Keramische Boom - Harry op de Laak - 1980
HIER-Marc Ruygrok-2002
Stalen deur - Harry op de Laak -  1978
Start voor het theater
Mail de redactie
Meld een correctie

advertentie
advertentie