
Klimaatfestijn in Houten brengt ode aan de aarde
26 mei 2026 om 09:35 ActiviteitenHOUTEN Een groot nationaal klimaatkoor zingt op zaterdag 30 mei liederen ter ere van de aarde op Het Rond in het centrum van Houten. Daarnaast wordt er een klimaatquiz gehouden, waaraan alle toeschouwers mee kunnen doen.
Een groot koor zingt deze zaterdag diverse liederen waarmee de aarde geëerd wordt, maar waarin ook de zorgen over haar toestand tot uitdrukking komen. Het publiek wordt uitgedaagd om de kennis over het klimaat te testen met de quiz van het Nederlands Klimaatexamen. En natuurlijk worden er ook tips gedeeld met geïnteresseerden over uiteenlopende manieren om de eigen positieve impact te vergroten.
Dit klimaatfestijn wordt georganiseerd door Klimaatkoren Nederland, een landelijke organisatie van zangers, dirigenten en componisten. Zij strijken deze dag neer in Houten om elkaar, en ook anderen, te inspireren. Marijn, dirigent van de lokale Houtense tak, legt uit: ,,Klimaatkoren Nederland bestaat uit honderden mensen die op verbindende wijze uitdrukking geven aan hun liefde voor de planeet en zorgen om het klimaat. Samen zingen geeft hoop en moed om te strijden voor onze moeder aarde; voor mens en natuur. We sluiten gedurende het hele jaar regelmatig aan bij acties van groepen waar we solidair mee zijn.”
Vanaf half vier trekken twee stoeten zangers door het centrum van Houten om uiteindelijk op Het Rond weer samen te komen. Daar worden liedjes afgewisseld met een interactieve quiz waaraan het hele publiek mee kan doen. Rond half vijf wordt het klimaatfestijn afgesloten.
,,Hopelijk hebben velen dan inspiratie opgedaan om zich in te zetten voor een leefbare planeet op een manier die het beste bij hen past. Want we hebben elkaar nodig. Als individu voelen we ons nietig ten opzichte van alle wereldwijde problemen, maar samen staan we sterker. Ook in andere landen zijn Klimaatkoren actief en ondersteunen acties voor een betere wereld”, aldus de organisatie.


















