
Duurzaam shoppen voor kleine prijsjes: Kinderkleding- en speelgoedbeurs in Schalkwijk
6 maart 2026 om 08:25 ActiviteitenSCHALKWIJK Wat ooit begon onder de naam Ukkie, is inmiddels al jarenlang een vertrouwd begrip in Schalkwijk: de kinderkleding- en speelgoedbeurs in de St. Michielschool (voorheen in de Wiese). Twee keer per jaar wordt de school omgetoverd tot een overzichtelijke en gezellige beurs waar kinderkleding, speelgoed en babyspullen een tweede leven krijgen. De opbrengst komt ten goede aan de St. Michielschool.
Toch ziet de organisatie iets opvallends. In een tijd waarin duurzaamheid, hergebruik en bewust consumeren belangrijker zijn dan ooit, loopt het bezoekersaantal de laatste jaren wat terug. ,,Dat voelt tegenstrijdig. Want juist nú is een tweedehandsbeurs relevanter dan ooit.”
Misschien speelt het imago mee. ,,Een tweedehandsbeurs wordt soms gezien als oubollig of niet hip. Maar wie binnenstapt, merkt direct dat dat beeld niet klopt. Geen rommelige stapels, maar netjes op maat gesorteerde kleding op overzichtelijke tafels. Van babymaatjes tot tienerkleding, vaak nauwelijks gedragen en van goede kwaliteit. Het speelgoed is compleet en zorgvuldig gecontroleerd.”
Wat de beurs in Schalkwijk bovendien bijzonder maakt, zijn de kleine prijsjes. ,,Voor een paar euro scoor je al een mooie trui, jas of spelletje. Juist dat maakt het voor veel gezinnen aantrekkelijk, zeker in een tijd waarin alles duurder wordt. Wij horen vaak: hier vind je écht goede spullen voor een vriendelijke prijs,” vertelt de organisatie. ,,En het mooie is: je bespaart niet alleen geld, maar geeft kleding en speelgoed ook een tweede kans. Dat voelt gewoon goed.”
Men hoopt daarom niet alleen Schalkwijkers te verwelkomen, maar ook inwoners uit Houten en omgeving. De afstand is klein, de opbrengst blijft lokaal en de kans op mooie vondsten groot.
Kom langs op 20 maart van 19.00 tot 20.30 uur in de St. Michielschool in Schalkwijk. Betalen kan contant of via een digitaal betaalverzoek. Parkeren kan bij de kerk of bij De Wiese (een klein stukje lopen). ,,Nog beter: kom op de fiets, als we toch duurzaam bezig zijn.”
,,Wie eenmaal is geweest, komt vaak terug. Ontdek zelf waarom.”

















