
In de ban van DocuMonument
4 juni 2018 om 07:22 lokaalSCHALKWIJK Vanaf maandag 4 juni a.s. staan de komende vier weken de lessen van Groep 7 van de basisschool St. Michiel in het teken van de elementen Aarde, Lucht, Water en Vuur. De schoolkinderen voeren verschillende activiteiten uit die aan de vier elementen zijn gerelateerd en waarbij steeds opnieuw een relatie wordt gelegd tussen verleden, heden en toekomst. De schoolmodule is een initiatief van de Stichting DocuMonument die op deze manier het gedachtengoed van de stichting levendig wil houden. Dit jaar vinden de activiteiten rondom het DocuMonument voor de elfde keer plaats.
Op maandag 4 juni vindt voor Groep 7 de officiële aftrap plaats van deze speciale lesmodule die in het teken staat van de vier basiselementen met als vijfde element: 'alles wat leeft'. De komende weken besteden de kinderen per onderwerp aandacht aan het verleden, heden en toekomst van het dorp, het land en de wereld.
De eerste week staat in het teken van het element Aarde. De leerlingen ontvangen op 4 juni als eerste een vrachtbrief en vervolgens wordt een pallet vol met kistjes afgeleverd op de school waarin de leerlingen de uitwerkingen van de opdrachten van de komende weken in kunnen opbergen. Een van de eerste opdrachten is het beklimmen van de RK Kerktoren in Schalkwijk waarna de leerlingen wordt gevraagd een maquette te maken. Door middel van de maquette kunnen de leerlingen laten zien hoe zij denken dat Schalkwijk er in de toekomst mogelijk uitziet. Met als vertrekpunt Schalkwijk anno 2018 vullen zij de maquette in met bedrijven, huizen, groenvoorziening, windmolens, etc.
De drie weken daarna staan de schoolactiviteiten in het teken van Lucht, Water en Vuur. Zo wordt samen met een trendwatcher van Cisco nagedacht over de wijze hoe wij mogelijk over tien jaar communiceren, worden door middel van zogenaamde watch kisten testen gedaan in de Wetering en wordt er een bezoek gebracht aan Waterfort. In de week van Vuur wordt gekeken naar het belang van dit element. Denk bijvoorbeeld aan koken of het opwekken van warmte. Op dinsdag 3 juli vindt om 19.00 uur op de school de officiële afsluiting van het programma plaats.
Willy Kruijssen, mede initiatiefnemer en sleutelbewaarder van de Stichting DocuMonument: "Dit schoolprogramma is een initiatief van onze Stichting en wordt samen met twee docenten van de school samengesteld met als doel om de kinderen bewust te maken van hun woonomgeving en de rol die zij daar nu en in de toekomst zelf in spelen. En uiteraard proberen we het DocuMonument bij de kinderen onder de aandacht te brengen."














