
Een lesje beleefdheid
26 november 2025 om 12:48 ZakelijkHOUTEN Ik heb haast. Het is zaterdagavond en ik krijg eters. De klok tikt genadeloos richting ‘als je nu niet opschiet dan staan je gasten straks voor de deur’. Gelukkig heb ik slim vooruitgedacht: ik maak kaasfondue, lekker snel klaar en de kaas en de wijn heb ik al eerder in de week gehaald bij de kaaswinkel op Castellum.
Het enige wat ik nog nodig heb: vers stokbrood, groenten, sla en krieltjes. En een paar flesjes Pellegrino. Het is koud als ik oversteek naar de Albert Heijn op het Oude Dorp. Gelukkig draag ik een fijne jas van OnlyM Fashion. U ziet de jas op de grote foto. Een mooi ruimvallend model dus er kan vanalles onder. In maat 36 tot en met 46 verkrijgbaar. Ik sjees met mijn karretje langs de stellingen. Alles wat ik nodig heb is er. Dus het gaat snel tot ik bij het water kom. Voor de groene flesjes die ik nodig heb staat een meneer. Een meneer die alle etiketten bestudeert. Eén voor één. Rustig. Grondig. Zonder enige haast, laat staan besef van mijn kookstress. Ik denk niet na. Ik wring me, pardon mompelend, tussen zijn kar en het schap door om mijn flessen te pakken. De meneer kijkt op. En zijn gezicht staat op onweer. ,,Kunt u niet heel even wachten?” zegt hij hard. Nou nou, denk ik, beetje overdreven reactie? ,,Niet zo onaardig hoor,” mompel ik. Maar hij is nog niet klaar met me: ,,U kunt ook gewoon even rustig wachten in plaats van mijn kar opzij te duwen. Ik heb hier last van.” Ik stamel ,,Jeetje, sorry hoor,” en duw mijn kar verder. Maar ik voel me ongemakkelijk. Bij het inladen van de boodschappen in de auto, besef ik waarom ik me zo ongemakkelijk voel: die meneer heeft gewoon gelijk. In mijn haast word ik doelgericht, efficiënt, maar dus ook een tikkeltje asociaal. Had ik niet even kunnen wachten? Of gewoon netjes kunnen vragen of ik er heel even bij mocht, in plaats van me met een niet eens echt gemeend pardon ertussen te wringen? Moet iemand anders last hebben van mijn haast? Dus: meneer bij de waterflessen, mocht u dit ooit lezen: sorry. Echt. Deze wake-upcall had ik blijkbaar even nodig.
Er komt een dame binnen met twee kinderen, allebei gewapend met een bakje visfrieten. Ik weet niet of u ooit visfriet hebt geroken in een kleine modezaak van 75 m², maar geloof me: het is niet fijn. Terwijl mevrouw een suède pak van 700 euro uit het rek pakt en de kinderen meehobbelen naar de paskamer, zie ik in gedachten een zweem van frituurlucht zich vastklampen aan de stof. Het eeuwenoude ‘de klant is koning’ dilemma. Ik wil die visfriet zo snel mogelijk uit de winkel. Maar ik wil ook dolgraag dat mooie pak aan deze dame verkopen. Ik denk: ‘Lieve mensen, zouden we die bakjes misschien even kunnen parkeren… buiten… in een ander universum?’ Maar ik zeg: ,,Mag ik misschien iets voorstellen? We hebben buiten in ons tuintje een tafeltje. Zouden de kinderen misschien daar even kunnen zitten met hun bakjes? Kleding en visfriet zijn niet zo’n gelukkige combinatie”, zeg ik verontschuldigend. Ze kijkt naar de kinderen, kijkt naar het pak en begint te lachen. ,,Oh, wat onhandig van me. Natuurlijk, goed idee!” ,,Mijn collega Fleur loopt met ze mee en houdt een oogje in het zeil”, beloof ik. Mevrouw past het pak, komt stralend het hokje uit en draait een rondje.,,Hij zit fantastisch,” zegt ze. Ze rekent het pak af en loopt tevreden naar buiten waar de kinderen nog steeds heel braaf zitten.
(tekst loopt door onder de foto)
![]()
Anja in een sweater van &CoWoman - It Rains Fashion
Een andere klant, die alles van een afstandje heeft gevolgd, lacht naar me. ,,Wat heb je dat diplomatiek opgelost.” Ik glimlach opgelucht. Ze zoekt twee fijne, zachte sweaters en vraagt of ik die ook in haar maat heb. Het gaat om de sweaters die Anja en Fleur hierboven en hieronder laten zien. Zacht, warm, heerlijk comfortabel en verkrijgbaar tot en met maat 3XL. ,,Deze zijn perfect”, zegt ze blij. ,,Heb je misschien ook nog een bordeauxrode?” Die heb ik. Bij het afrekenen zegt ze: ,,Eigenlijk gaat het gewoon om een beetje rekening houden met elkaar en gezond verstand gebruiken. Dan blijft het gezellig voor iedereen.” Mijn gedrag in de supermarkt en de meneer bij de waterflessen flitst aan me voorbij. En geen haast hebben, denk ik.
(tekst loopt door onder de foto)
![]()
Fleur in een sweater van &CoWoman - It Rains Fashion
Deze week in onze winkel niet alleen gezelligheid en mooie kleding, maar ook een vleugje voordeel. Bij een aankoop vanaf €75,00 mag u draaien aan ons Rad van Fortuin. Kans op 10, 15 of zelfs 20% korting op uw aankoopbedrag. Ik hoop u deze week in onze winkel te ontmoeten.
Deze informatie wordt u aangeboden door It Rains Fashion. Sasja heeft een kledingwinkel op het Oude Dorp van Houten en beschrijft hier haar belevenissen in de winkel en soms daarbuiten.





















