
De kat is koning
2 oktober 2024 om 12:42 ZakelijkMiauwwww! Iedere ochtend zit hij voor de deur van de winkel. Met zijn schorre kattenstem heet hij me welkom. Zachtjes strijkt hij met zijn lijfje tegen mijn benen. Zodra de deur van het slot is wandelt hij naar binnen.Het is tijd voor zijn ontbijt. We noemen hem Sushi, maar hij zal vast anders heten. Onze dorpskat. De koning van het plein.
,,Ik wil graag vier kaartjes voor de modeshow van 20 oktober” zegt de dame. Ik heb gelukkig een grote zaal bij De Roskam besproken want er is best al veel interesse. De kaartjes zijn 15 euro per stuk, vertel ik. En als u na de modeshow voor 1 december bij ons iets koopt kunt u op vertoon van het kaartje 15 euro korting krijgen. ,,Wat leuk!” roept ze, ,,Win Win! Een gezellige middag en daarna ook nog een mooie korting. Wat gaan jullie laten zien tijdens de modeshow?” ,,Ik moet het programma nog maken” zeg ik. Maar in ieder geval voor dames in alle leeftijden en met verschillende maten in kleding uit onze herfst- en wintercollectie. Ik wil graag onze jeans laten zien want we hebben echt heel veel verschillende modellen. En al die heerlijke winterkleuren, corduroy en velvet. Een ronde Sunday’s Best met feestelijke kleding en ook aandacht voor de basiscollectie met de nieuwe iets dikkere travelbroeken en blazers van &CoWoman. Natuurlijk ook de prachtige broeken van Spanx die iets corrigeren en de winterjassen. De winkel is weer tot de nok gevuld. ,,Ik zou honderden combinaties kunnen laten zien als daar de tijd voor zou zijn.” Mijn klant knikt en zegt lachend: ,,maar dat doe je al in je filmpjes op Facebook en daarom ben ik ook gekomen. Ik zag zo’n leuke trui met strepen, iets met groen.” Ze laat me op haar telefoon zien op welke trui haar oog is gevallen. Het is de trui die ik op de foto rechtsonder draag in combinatie met een groene broek van Red Button. ,,Laat me die stof van de broek eens voelen” zegt ze. ,,Ohhhh heerlijk zacht en zoveel stretch! Doe die er ook maar bij.” Ik wil de mooie set in een tasje doen, maar daar steekt ze een stokje voor. ,,Ik heb mijn tasje van vorige keer meegenomen. Dat bespaart jou een tasje.” Blij verlaat ze de winkel. Tot 20 oktober!
,,Ik ben op mijn knieën gevallen en nu is mijn favoriete bruine corduroy broek van vorige winter kapot. Heb je die dit jaar weer in de collectie?” Ik moet haar teleurstellen. Ik heb wel corduroybroeken, maar niet deze kleur. ,,Misschien dat deze later in het seizoen nog komt, maar nu zit hij er niet bij. Ik heb hem wel in velvet.” Ik geef haar de broek die Gerda op de foto linksonder laat zien. Ze twijfelt. ,,Ik wil eigenlijk echt corduroy” zegt ze. ,,Deze velvet stof is ook heel prettig” leg ik uit. Een beetje modder erop na het fietsen veeg je er zo af als het weer droog is. Ze besluit de broek toch even te proberen. Ze komt met een glimlach het pashokje uit. Dit zit inderdaad ook wel heel fijn! Ze grijpt een trui van Sunday uit het vak en trekt die bij de broek aan. ,,Wat een gave set! Dit ben ik helemaal! Soms moet je toch even iets proberen. Daarom winkel ik toch liever in de fysieke winkel dan online. Dan koop ik steeds hetzelfde, een beetje wat ik al ken en probeer nooit iets anders. Blij dat ik de broek toch geprobeerd heb!”
,,Oh hemel het is een echte kat!” Mijn klant stapt verschrikt een stapje achteruit. Onze dorpskat ligt op zijn plekje boven op de mand voor de spiegel en rekt zich uitgebreid uit. ,,Ik dacht even dat hij niet echt was” zegt ze lachend. Ik aai hem over zijn kopje en hij rolt zich op zijn rug. ,,Hij is zo slim” zeg ik. ,,Hij heeft zo zijn eigen rondje op Het Dorp. Vis bij de viskraam, ham bij Tapperij de Zwijger en zachte dekens om bij De Roskam in het zonnetje te liggen. En bij ons in de winkel slaapt hij lekker en eet hij zijn zakje kattenvoer wanneer hij daar zin in heeft. Ik ben echt gek op hem” zeg ik. Sushi springt van de mand en gaat in de etalage zitten. ,,Hij past mooi bij al dat grijs in de collectie” zegt mijn klant. En dat klopt! Hij matcht mooi met de trendkleur van dit seizoen. Heel veel verschillende grijstinten. Een prachtige kleur waar veel dames al een tijdje op hebben gewacht. En makkelijk te combineren met andere kleuren.
,,Wat ga je doen?” vraagt mijn lief. Ik heb mijn oudste joggingpak aan, haar op zolder, nul make-up en mijn bril op. ,,Ik ga nog even naar de winkel om Sushi zijn zakje voer te geven” zeg ik. Op zondag! Mijn lief schudt zijn hoofd. Is het niet voor een klant dan is het voor een kat. Het is niet meer de klant is koning, maar de kat is koning!
Ik wens u een mooie week en hoop u in onze winkel te ontmoeten!
Deze informatie wordt u aangeboden door It Rains Fashion. Sasja heeft een kledingwinkel op het Oude Dorp van Houten en beschrijft hier haar belevenissen in de winkel en soms daarbuiten.























