Nieuwe zaak Hogenboom Bakkerij, Horeca en IJs
Nieuwe zaak Hogenboom Bakkerij, Horeca en IJs Karin Tim-Mijland

Nieuwe zaak bakker Hogenboom in Houten Castellum ,,terras voor gebak, ontbijt, lunch”

22 mei 2024 om 13:29 Zakelijk

HOUTEN In het buitenland zie je het al jaren, in Nederland wordt het nu een trend bakkerijen met een lunchroom. Zo ook bij bakker Hogenboom in winkelcentrum Castellum. Op 24 april opende daar de vernieuwde bakkerszaak met horecagelegenheid voor gebak, ontbijt, lunch of een borrelplank met een drankje. Eigenaar en bakker Freek Hogenboom:,,Het is een prima combinatie, we kunnen onze eigen spullen pakken, het vult elkaar prima aan.”

Karin Tim-Mijland

De oorspronkelijke zaak die een paar deuren verderop was gevestigd, werd te klein. De werkruimte achter en de ruimte in de winkel om producten te presenteren, waren ontoereikend. ,,Het werd steeds lastiger om spullen kwijt te kunnen.” Bovendien wilde hij een eetgelegenheid erbij openen. Daarom besloot hij de zaak te verhuizen. De oppervlakte is nu meer dan verdubbeld naar ruim 200 m² binnen, het buitenterras is 100 m². In totaal zijn er ongeveer 100 zitplaatsen. De enorme belangstelling voor de horeca heeft het personeel verrast. ,,Sinds de opening is het booming voor koffie met gebak en lunch, er zijn dagen dat we vol zitten.”

VERANDERINGEN

Om alle klanten te bedienen, kwamen er tien personeelsleden bij. Zoon Oscar leidt het horecagedeelte. Daarmee staat inmiddels de derde generatie in de zaak, want in 1969 begon Fred de vader van Freek een bakkerszaak in Odijk.

De eetgelegenheid is niet het enige wat nieuw is, ook de manier van winkelen in de zaak is veranderd. ,,Je kunt nu zelf rondkijken en pakken, de top vijf van meest verkochte broden zijn nu voorgesneden, maar er is ook bediening. De winkel is anders ingedeeld, je maakt een rondje en gaat meer producten zien.” Ook het logo en de naam van de winkel veranderden in Hogenboom Bakkerij, Horeca en IJs.

IJS

Van april tot en met september is een apart gedeelte geopend voor de verkoop van 16 soorten ambachtelijk gemaakt ijs. Voordat Freek de beslissing nam om ijs te gaan verkopen heeft hij zich samen met zijn personeel uitgebreid laten informeren. ,,Ik doe het goed, of ik doe het niet”, zegt hij. Bij een ijscentrum gingen ze smaaktests doen met diverse soorten melk. IJs gemaakt van rauwe melk vonden ze veruit het lekkerst. Daarom koopt Hogenboom nu rechtstreeks melk bij een boer in Werkhoven. Het tot ijsmaker opgeleide bakkerspersoneel pasteuriseert de geleverde melk en maakt er ijs van. ,,IJs maken is een technisch verhaal.” Freek vertelt dat er veel bij komt kijken, niet alleen de receptuur maar ook balans, mondgevoel, aroma, smaak en temperatuur. ,,Er ging een wereld voor me open.” Rond de feestdagen verkoopt Hogenboom ijstaarten.

,,We zijn blij dat we deze stap hebben kunnen nemen, we vinden het altijd leuk om mensen in Castellum van dienst te zijn. Door deze uitbreiding kunnen we de dienstverlening verder uitbreiden. Het zit in onze aard een gastvrij bedrijf te zijn, tijd voor een praatje zodat de klant met een goed gevoel de deur uitgaat.” Freek besluit ,,Dat is het mooiste wat er is als mensen blij de deur uitgaan.”

Hogenboom Bakkerij, Horeca en IJs, winkelcentrum Castellum, www.bakkerijhogenboom.nl T: 030 30 31 718

Dit artikel word je aangeboden door Hogenboom Bakkerij, Horeca en IJs

Mail de redactie
Meld een correctie

advertentie
advertentie