
Weekendafsluiting A2 Utrecht richting ‘s-Hertogenbosch 26 – 29 augustus 2022
22 augustus 2022 om 19:15 Verkeer en vervoerREGIO Rijkswaterstaat voert van vrijdag 26 augustus tot maandag 29 augustus diverse onderhoudswerkzaamheden uit tussen knooppunt Everdingen en knooppunt Deil Utrecht richting ’s-Hertogenbosch. Deze werkzaamheden combineren ze met de jaarlijkse proefsluiting van de Diefdijk. Van vrijdag 26 augustus 21.00 uur tot zaterdag 27 augustus 08.00 uur is de A2 tussen knooppunt Everdingen en knooppunt Deil volledig afgesloten voor het verkeer richting ‘s-Hertogenbosch. Van zaterdag 27 augustus 08.00 uur tot maandag 29 augustus 05.00 uur is de A2 tussen knooppunt Everdingen en oprit Beesd (14) volledig afgesloten voor het verkeer richting ‘s-Hertogenbosch.
Weggebruikers moeten rekening houden met omleidingsroutes en een extra reistijd die kan oplopen tot 60 minuten.
AFSLUITINGEN EN OMLEIDINGSROUTES
Vrijdag 26 augustus 21.00 uur tot zaterdag 27 augustus 08.00 uur
· A2 Utrecht richting ’s-Hertogenbosch tussen knooppunt Everdingen en knooppunt Deil afgesloten
· Verbindingswegen van de A27 knooppunt Everdingen naar A2 richting ’s-Hertogenbosch afgesloten
· Verbindingswegen van de A2 knooppunt Deil naar de A15 richting Gorinchem en Tiel afgesloten
Verkeer wordt vanaf knooppunt Everdingen omgeleid via de A27 richting Gorinchem om bij knooppunt Gorinchem de A15 richting knooppunt Deil op te gaan.
· Af- en opritten Everdingen (12), Culemborg (13), Beesd (14) en Geldermalsen (15) van de A2 richting ’s-Hertogenbosch afgesloten. Verkeer wordt lokaal omgeleid.
· Verzorgingsplaats Bisde incl. tankstation afgesloten
· De Diefdijk is voor de proefsluiting afgesloten tussen vrijdag 26 augustus 20.00 uur en zaterdag 27 augustus 07.00 uur
Zaterdag 27 augustus 08.00 uur tot maandag 29 augustus 05.00 uur
· A2 Utrecht richting ’s-Hertogenbosch tussen knooppunt Everdingen en oprit Beesd (14) afgesloten
· Verbindingswegen van de A27 knooppunt Everdingen naar A2 richting ’s-Hertogenbosch afgesloten
Verkeer wordt vanaf knooppunt Everdingen omgeleid via de A27 richting Gorinchem om bij knooppunt Gorinchem de A15 richting knooppunt Deil op te gaan.
· Af- en oprit Everdingen (12), af- en oprit Culemborg (13) en afrit Beesd (14) van de A2 richting ’s-Hertogenbosch afgesloten. Verkeer wordt lokaal omgeleid.
· Verzorgingsplaats Bisde incl. tankstation afgesloten
SLUITING VOOR PUBLIEK ZICHTBAAR De sluiting van de Diefdijk is zichtbaar vanaf een afgeschermd kijkvak langs de A2 ter hoogte van de Diefdijk, aan de kant van Zijderveld/Leerdam. Deze plek is bereikbaar vanaf het onderliggend wegennet. De A2 richting ‘s-Hertogenbosch is uiteraard afgesloten om de werkzaamheden veilig uit te voeren. Er zijn geen faciliteiten aanwezig zoals toiletten en catering of medewerkers die uitleg geven.
Wil je weten hoe de proefsluiting in z’n werk gaat? Bekijk dan onze animatie en internetpagina voor meer informatie over de Diefdijk.
TOELICHTING Voor de veiligheid van ons land is het belangrijk dat de dijken goed op orde zijn. Dat geldt natuurlijk ook voor de coupures. Dat zijn de openingen in de dijken ten behoeve van het verkeer of ten behoeve van het uitzicht, die bij hoogwater worden dichtgezet. Het Waterschap oefent regelmatig of het sluiten van die coupures goed verloopt en of alle materialen in goede staat verkeren.
De afsluiting van de Diefdijk gebeurt met 3 betonnen balken die dwars over de rijbanen op elkaar worden gelegd. Op elkaar gestapeld hebben zij de hoogte van de rest van de Diefdijk. De balken zijn 30 meter lang en 1 meter hoog en voorzien van rubberen strips voor een waterdichte afsluiting. Een balk weegt ongeveer 75 ton. Ze liggen opgeslagen op het viaduct ter plaatse over de A2, de vaste opbergplek voor deze balken. Twee telescoopkranen zorgen ervoor dat ze één voor één vanaf het viaduct worden opgestapeld tot de gewenste hoogte.
UNESCO WERELDERFGOED De Nieuwe Hollandse Waterlinie is op 26 juli 2021 uitgeroepen tot werelderfgoed door UNESCO. De Hollandse Waterlinies bestaan uit de Nieuwe Hollandse Waterlinie en de Stelling van Amsterdam. Ze vormen een verdedigingssysteem dat zich over 200 km uitstrekt. De Diefdijk is onderdeel van de Nieuwe Hollandse Waterlinie.
MEER INFORMATIE Kijk voor meer informatie over werkzaamheden op de pagina geplande werkzaamheden of bel met het informatienummer van Rijkswaterstaat 0800-8002.


















