
Houten deelt verhaal fietsstad met hele wereld
7 juli 2025 om 17:25 Verkeer en vervoerHOUTEN De crowdfunding voor het internationale boek The Green Embraced over Houten, de groene fietsstad van Nederland, heeft al meer dan €6.500 opgeleverd. Met een streefbedrag van €15.000 is dit een belangrijke mijlpaal voor het project, dat de wereld wil laten zien hoe Houten als stad bewust is ontworpen rond de fietser en de natuur.
door Agnes Krijnen
The Green Embraced is een Engelstalige vertaling en update van het oorspronkelijke boek Het groen omarmd, dat in 2013 verscheen. Het boek is geschreven door stedenbouwkundige Robert Derks en vertelt hoe Houten, met een uniek ontwerp, autoverkeer bewust buiten de woonwijken houdt en daarmee veiligheid en leefbaarheid verhoogt. Daarnaast is er een uitgebreid netwerk van groene fietsroutes dat de stad doorkruist. Dit maakt Houten een voorbeeld voor duurzame en toekomstbestendige stedelijke ontwikkeling, ook buiten Nederland.
De initiatiefnemers van het vertaalproject, fietsambassadeur André Botermans en Houtense Kylie van Dam startten vorig jaar met een crowdfundingcampagne om de kosten voor vertaling, vormgeving, druk en verspreiding te dekken. De campagne loopt via GoFundMe, en het opgehaalde bedrag moet ervoor zorgen dat The Green Embraced niet alleen digitaal, maar ook als gedrukt boek wereldwijd beschikbaar komt.
Sommige donateurs geven op de website aan dat ze door het YouTube kanaal Not Just Bikes zijn gestimuleerd om geld te doneren voor de vertaling. Deze Canadees, Jason Slaughter, vertelde op zijn populaire kanaal over de structuur van Houten. De video werd inmiddels 450.000 keer bekeken. Hij classificeert Houten zelfs als de best ontworpen stad van Nederland en dus de wereld.
André Botermans en Kylie van Dam melden op de site voor crowdfunding: ,,Overal in de wereld worstelen steden met te veel auto’s en met de vreselijke gevolgen voor de leefbaarheid, de gezondheid, de verkeersveiligheid, en het milieu. Daardoor is een enorme transitie op gang gekomen om steden mens-, milieu- en klimaatvriendelijker te maken. Wij willen met dit boek bijdragen aan deze transitie.” Doneren kan nog via: https://www.gofundme.com/f/cycling-city-Houten-says-hello-world


















