
65-jarige Houtenaar ontkent moord op zijn vrouw
7 maart 2024 om 10:02 RechtbankHOUTEN De 65-jarige Houtenaar die wordt verdacht dat hij zijn 67-jarige vrouw drie maanden geleden heeft omgebracht, deed dat volgens het Openbaar Ministerie met voorbedachte rade.Het OM legt Bertus V. moord op zijn vrouw Rinalda ten laste. De verdachte ontkent dat hij zijn vrouw in hun woning aan de Vikingenpoort doodstak. Dat bleek vandaag in de Utrechtse rechtbank tijdens de eerste voorbereidende zitting in zaak. Bertus V. was zelf aanwezig. De kleine man liep moeizaam achter een rollator en maakte een breekbare indruk. Hij sprak onduidelijk en leek er geestelijk niet helemaal bij te zijn.
Bebloed mes
De politie trof de vrouw op 23 november aan in de slaapkamer van hun woning. Zij bleek door steekwonden in borst en buik te zijn overleden. Bertus V. werd in huis aangetroffen met een bebloed mes in zijn handen. In de badkamer lag nog een mes, maar het is nog onduidelijk of dat ook is gebruikt. Bertus V. was zwaargewond. Hij werd gearresteerd en meteen naar het ziekenhuis gebracht. Mogelijk heeft hij geprobeerd zichzelf van het leven te beroven, maar daarover werd tijdens de zitting niets gezegd. De officier van justitie somde de vele verwondingen op die bij Rinalda werden aangetroffen. Zij werd meerdere keren in haar borst en buik gestoken. Dat zou met kracht zijn gebeurd, waarschijnlijk met een keukenmes. Snijwonden op haar armen lijken erop te wijzen dat zij de steken probeerde af te weren.
Ongeluk?
Volgens advocaat Zaïm staat niet vast dat Bertus V. zijn vrouw heeft doodgestoken. Hij wil dat wordt onderzocht of zij zichzelf dodelijk heeft verwond, al dan niet met opzet. ,,Mevrouw was slecht ter been. Zij kan gevallen zijn met een mes in haar handen en vervolgens in bed zijn gaan liggen”, betoogde de advocaat.Ook voerde hij aan dat zijn cliënt een oudere man is die misschien te weinig kracht heeft voor de dodelijke messteken. De verdediging wil dat onderzocht wordt of naast het DNA van Bertus ook nog sporen van iemand anders op het mes zitten. Een getuige zou die avond iemand weg hebben zien rennen in de buurt van de woning aan de Vikingenpoort, stelde de advocaat.
Aanleiding
Het bleef onduidelijk wat er zich precies in de woning en met name in de slaapkamer heeft afgespeeld. Ook de aanleiding voor de vermeende moord is nog onbekend. Rinalda zou net als Bertus zwakbegaafd zijn geweest. Zij zat in een rolstoel en zou in de periode voor haar dood maar weinig buiten zijn geweest.
De zaak wordt voorlopig niet behandeld door de rechtbank. Het onderzoek is nog niet afgerond. Ook wordt de geestelijke gesteldheid van de verdachte nog onderzocht door een psycholoog en psychiater. Mogelijk heeft de verdediging daarna nog meer wensen voor aanvullend onderzoek. ,,Ik hou het voor gezien”, zei Bertus V. zacht mompelend toen hij van de rechtbank het laatste woord kreeg.
De rechtbank vindt dat er sterke aanwijzingen zijn dat V. zijn vrouw om het leven heeft gebracht en besliste dat hij voorlopig vast blijft zitten. Op vrijdag 31 mei is er opnieuw een tussenzitting in de zaak. (bron: RTVUtrecht)



















