
Green Side geeft gebruikt papier een tweede leven
20 juli 2022 om 07:51 OverigHOUTEN Green Side zoekt ambassadeurs. Of je nu particulier bent of namens een bedrijf handelt, tot 29 juli aanstaande kan iedereen meedoen aan de crowfundingactie. Het bedrijf produceert onder andere notitieboeken van gebruikt papier. In ruil voor ambassadeurschap ontvang je twee keer per jaar de Green Side verrassing box. Gevuld met eigen producten en informatie over sociaal, duurzaam en lokaal ondernemen. Het doel van de actie is het creëren van zichtbaarheid. Wat gebeurt er nu achter de schermen in de sociale werkplaats? En wie maakt je producten eigenlijk?
Green Side is een Houtens initiatief. Opgericht door Léon Polman in 2018. Na zijn studie besloot Léon zijn kast en bureau eens flink op te ruimen. Het resultaat was een grote stapel papier wat maar aan één kant was gebruikt, zoals verslagen of wetenschappelijke artikelen. Geprint om nog eens door te lezen. ,,Op dat moment vroeg ik me af wat ik hier nog mee kon doen”, vertelt Léon enthousiast. ,,De ene kant van het papier was nog blanco. Onbenut potentieel.” Vervolgens besloot hij een bezoek aan de printshop te brengen om er notitieboeken van te maken.
LOKAAL Léon was zo enthousiast over z’n eigen notitieboeken dat hij het idee verder vormgaf Het gebruikte papier wordt lokaal ingezameld en gaat als notitieboek weer terug naar bedrijven en particulieren in Houten. Er zijn verschillende mogelijkheden, zoals met logo of een geupcyclede leren cover. En de notitieboeken worden in elkaar gezet in de sociale werkplaats in Houten. ,,Green Side staat voor duurzaam, sociaal en lokaal ondernemen. Een krachtige boodschap die we verder willen uitdragen.”
PAPIERHELDEN De notitieboeken van Green Side worden gemaakt bij Reinaerde. ,,Iedereen die de boeken maakt, heb ik persoonlijk ingewerkt”, vertelt Léon. ,,We hebben één op één een middag uitgeprobeerd. Vervolgens heb ik de vraag gesteld of ze het echt leuk werk vinden. En dat is in alle gevallen zo. Daar ben ik enorm trots op. De mensen die de boeken maken, vinden dit het leukste werk wat er is. Dat krijg ik van ze terug. Daarom noem ik ze papierhelden.” De makers mogen in ieder notitieboek wat ze produceren hun eigen naam noteren. Dat versterkt het stuk trots op je werk.
Léon wil met behulp van de crowdfunding het gezicht laten zien achter de notitieboeken. Bijvoorbeeld met een QR code waarbij je te zien krijgt wie je boek heeft gemaakt en wat het verhaal is van de maker. ,,Wij kennen nu pieken en dalen in de bestellingen. Terwijl de mensen in de sociale werkplaats behoefte hebben aan routine en regelmaat. Met behulp van de crowdfunding kan ik Green Side nog meer op de kaart zetten waardoor ik uiteindelijk de bestellingen meer kan spreiden. Zo zorg ik voor een vast werkritme van de papierhelden.”
Ambassadeur worden kan via green-side.nl
















