
15e Arie Groeneveltlezing in Houten met Habtamu de Hoop en Lisa Westerveld
11 februari 2026 om 10:29 OpinieHOUTEN GroenLinks-PvdA Houten organiseert op 2 maart de 15e Arie Groeneveltlezing in Theater Aan de Slinger in Houten. De lezing wordt dit jaar verzorgd door Habtamu de Hoop en Lisa Westerveld.
Habtamu werd in 2017 het jongste raadslid van de gemeenteraad van Súdwest-Fryslân en hij bleef gemeenteraadslid tot 2021. Hij werkte toen aan ruimtelijke ordening en wonen. Sinds 2021 zit Habtamu in de Tweede Kamer voor de PvdA. In 2025 is hij herkozen voor de Tweede Kamer voor GroenLinks-PvdA. Zijn focus is volkshuisvesting en woningbouw, openbaar vervoer en spoor en infrastructuur
Lisa zat tussen 2014 en 2018 in de gemeenteraad van Nijmegen. Daar hield zij zich bezig met werk & inkomen, sport en binnenstad. Sinds 2017 zit Lisa in de Tweede Kamer voor GroenLinks. In 2025 is zij herkozen voor de Tweede Kamer voor GroenLinks-PvdA. Haar focus is zorg, onderwijs, justitie en veiligheid, hersteloperatie toeslagen en asiel en migratie.
GELIJKE KANSEN
Het onderwerp dat Habtamu en Lisa voor het voetlicht brengen gaat over gelijke kansen. Samen laten zij zien dat gelijke kansen geen abstract ideaal zijn, maar iets dat voelbaar wordt – of juist ontbreekt – in het dagelijks leven van mensen, en dat politiek pas betekenis krijgt als zij die realiteit serieus neemt.
Met de gemeenteraadsverkiezingen voor de deur belooft het een inspirerende avond te worden. Tijdens de lezing is er ook gelegenheid om met Habtamu de Hoop en Lisa Westerveld in gesprek te gaan.
ARIE GROENEVELTLEZING
De Arie Groeneveltlezing wordt voor de 15e keer gehouden georganiseerd door PvdA Houten, vanaf vorige jaar samen met GroenLinks Houten. De lezing wordt jaarlijks gehouden ter ere van Arie Groenevelt (1927-2017), voormalig vakbondsleider en prominent lid van de PvdA Houten.
AANMELDEN
Nieuwsgierig geworden? Iedereen is van harte welkom. De entree is vrij. Vooraf aanmelden (voor gratis kaarten) kan bij de kassa van Theater aan de Slinger via deze link: 15e Arie Groeneveltlezing
Ook op de avond zelf kunt u zich nog aanmelden. De inloop is vanaf 19.00 uur. De lezing is van 19.30 – 21.00 uur, na afloop is er gelegenheid om na te praten. De avond eindigt rond 21.30 uur. De locatie is Theater Aan de Slinger, Slinger 40, Houten.





















