
Houtense scouts vertrekken vanaf Enter naar Zuid-Korea
25 juli 2023 om 10:11 EvenementenHOUTEN Een groep van 36 scouts en vier begeleiders vertrokken maandag vanuit Houten naar de World Scout Jamboree in Zuid-Korea. Zij maken deel uit van ongeveer tweeduizend Nederlanders die naar het internationale scoutingskamp gaan. De groep verzamelde zich bij Enter. Vanaf daar ging het met de bus ze naar Parijs, om aldaar op het vliegtuig te stappen op weg naar een mooie ervaring.
De Houtense Linh-Dan Trimborn (17) en Thom Vercruijssen (14) gaan ook naar de 25e World Scout Jamboree van 1 tot 12 augustus in Zuid-Korea. Zij vertelden daar al eerder over tegenover HoutensNieuws.nl ,,Als scoutinglid krijg je maar één kans om een Wereld Jamboree te bezoeken. Die wil ik niet missen”, zegt Linh-Dan, scout vanaf haar zesde. ,,Ik geniet van de gezelligheid en vrienden die ik bij Scouting Schonauwen vind. Het is een manier van leven, zoals ik ook altijd een zakmes mee heb”, stelt ze. Thom zit vanaf zijn tiende bij scouting: ,,Ik ben een van de jongsten op de Jamboree. Onze scoutinggroep is leuk en ik ben graag buiten. Door scouting ga ik gemakkelijker om met hygiëne. We vinden iets al snel ‘scoutingschoon’. Zand op ons bord doet ons niets.”
In totaal zijn er 2000 jongelui uit Nederland die naar de World Scout Jamboree in Zuid-Korea gaan. Ze hebben de mogelijkheid om de cultuur daar te proeven. Ze zullen meerdere bezienswaardigheden bezoeken, onder andere een tempel, een Koreaanse toren en winkelcentrum.
Thom: ,,Het is toch vet om zo’n Jamboree mee te maken? Naast het ontmoeten van mensen vind ik reizen leuk. ik doe graag nieuwe dingen en ben graag actief bezig.” Linh-Dan vult aan: ,,Ik dacht voordat ik me aanmeldde: ik wil geen spijt hebben als ik niet ga. Daarom melde ik me aan. Het moet echt een gave ervaring zijn. Ik ben graag in het buitenland en vind nieuwe culturen interessant. Nu komt het samen.” Vooruitlopend op de Jamboree, verblijft het Nederlands contingent een paar dagen in de omgeving van Seoul om daar het land te ontdekken. ,,Dan gaan we naar de locatie van de Jamboree, wat eerst alleen maar water was. Ze legden het droog en vormden het om tot een landtong; speciaal voor dit kamp”, vertelt Linh-Dan.
Op 1 augustus start het echte kamp, dat speciaal voor deze World Jamboree gecreëerd is. Daar zullen troepen verzamelen van over de hele wereld. In totaal zullen er 50.000 deelnemers zijn. Iedere dag kunnen ze zich inschrijven voor leuke activiteiten op het kampterein. Er staan tenten voor ze klaar waar ze in slapen, de landen zullen een beetje gemixt worden zodat ze meteen hun contacten opdoen. Eén van de activiteiten is met andere landen je traditionele voedsel delen. Kamp Nederland zal onder andere poffertjes serveren.
,,Wij maken poffertjes en delen stroopwafels en drop uit. Ook ruilen we insignes, groepsdassen en klompen”, zegt Thom. Niets blijkt leuker dan thuis te komen met spullen uit andere landen.
Na drie weken keren ze weer terug naar huis en zullen ze een hele ervaring rijker zijn.














