Appels in overvloed.
Appels in overvloed. Eigen foto

‘Peren niet trekken maar omhoog duwen en draaien’

23 september 2025 om 14:31 Activiteiten

BUNNIK Het was zondag weer een drukte van belang op Boerderij Nieuw Slagmaat in Bunnik, waar twee weekenden achter elkaar appels en peren konden worden geplukt tijdens de open dagen, bij de fanatieke plukkers bekend als de Appelplukdagen. 

Volgens een medewerker van de boerderij is de oogst dit jaar overvloedig en hangen de vele appels en peren er fantastisch bij. In de boomgaarden liep ondertussen jong en oud te plukken, ze konden kiezen uit meer dan vijftien verschillende soorten appels, waaronder de populaire Elstar, de Jonagold en de Goudreinette voor de appelmoes en appeltaart. Anderen kwamen voor de peren of scoorden mooie pompoenen in de pompoenentuin. 

MET DE HUIFKAR

De bezoekers konden lopend naar de boomgaard, maar ook mee met de huifkar, die door een tractor werd getrokken. Een medewerker legt aan een groepje uit hoe je een peer moet plukken: ,,Je moet niet trekken, maar hem eerst omhoog duwen en dan draaien.” Twee kinderen uit Odijk gaan gelijk aan de slag. ,,Ja, zo gaat het beter”, zeggen ze, terwijl ze de peren in de meegebrachte mand gooien. 

Op het erf was ook van alles te doen, zoals kijken bij de ringslangenwerkgroep, de pony’s of poffertjes op het terras.

Mail de redactie
Meld een correctie

advertentie
advertentie