
Graafmachine glijdt het water in, machinist komt er met een paar hechtingen vanaf
27 november 2025 om 13:44 OngevalHOUTEN Een graafmachine die ingezet was voor de werkzaamheden aan de fietsbrug op de kruising van het Kooikerspad met het Geerpad is woensdagmiddag 26 november het water in het Kooikerspark in gegleden. De machinist kon er zelf uitkomen en had alleen een paar hechtingen nodig. Er lekte diesel in het water.
door Agnes Krijnen
Het ongeluk kon gebeuren door de gladheid, aldus Gerrit Heuvelman, de financieel directeur van het uitvoerende bedrijf Damsteegt: ,,De klei was glad geworden door de nattigheid. Ondanks alle voorzorgsmaatregelen die we nemen, is de graafmachine weggegleden en kwam in het water terecht.”
HECHTINGEN
De machinist gleed mee, maar kon zelfstandig uit de graafmachine komen. ,,Hij is op eigen gelegenheid naar de huisarts gereden voor een paar hechtingen en is vandaag gewoon weer aan het werk gegaan. We zijn heel dankbaar dat het zo is afgelopen.”
![]()
De kraan wordt uit de plas gehesen - Marijke
Uit de graafmachine is olie gelekt. ,,De giek aan de kraan beweegt met olie, hydraulisch. Die olie is in het water gelekt. Dat wordt vandaag opgeruimd door een gespecialiseerd bedrijf.” Het waterschap en de politie kwamen woensdagavond al kijken nadat een voorbijganger melding had gemaakt van de weggegleden kraan. Zij had het niet zien gebeuren, maar zag de machine op zijn kant in het water liggen en zag een laagje olie op het water. De olie was ook te ruiken.
GETAKELD
De graafmachine werd woensdagavond nog uit het water getakeld en weggebracht. Of de werkzaamheden aan de bruggen vertraging oplopen, is nog niet bekend.




















