
Cursus ‘Vlaggen voor beginners’ bij FCDeltaSports ‘95
18 september 2023 om 13:05 VoetbalHOUTEN Op 12 sept verzorgde de scheidsrechtercommisie van FC DELTASPORTS’95 een spoedcursus ‘vlaggen voor beginners’ in de kantine van de vereniging. Een groep van vijfenveertig ouders en leiders van teams, die vanaf dit seizoen zelf moeten optreden als assistent scheidsrechter, luisterden aandachtig en vlagden er lustig op los.
Aan de hand van situaties werd uitgelegd hoe en op welke wijze en moment de vlag gehanteerd moest worden. Met veldsituaties werden de meest belangrijke spelregels uitgelegd waar een assistent scheidsrechters mee te maken krijgt.
De bijeenkomst werd afgesloten met de conclusie dat de taak van een assistent scheidsrechter vooral de samenwerken met de scheidsrechter is. ,,Geef duidelijk aan wat je bedoelt en pas op een eerlijke en juiste manier de spelregels toe. Maar bovenal, blijf vooral altijd logisch nadenken.”