
Welkoop wordt verkocht
24 februari 2026 om 08:14HOUTEN Welkoop Houten verdwijnt, het pand aan de Standerdmolen wordt verkocht aan ontwikkelaar Jongerius Invest. Klanten van Welkoop zijn er niet blij mee, een petitie voor behoud van de winkel voor Houten is in drie weken tijd 1770 keer getekend. Het lijkt er niet op dat de Welkoop elders in Houten terugkeert.
door Agnes Krijnen
Het pand wordt verkocht aan Jongerius Invest, de eigenaar van Welkoop Houten gaat met pensioen, zo laat Sjoerd Jongerius weten. Hetzelfde geldt voor de loods achter de winkel, waar nu de dakdekker nog zit.
Jongerius presenteerde eerder plannen voor ontwikkeling van De Molen 48, vlak achter de Welkoop, het gaat om één grote ontwikkeling van ongeveer 330 woningen. Deze week wordt de intentieovereenkomst met de gemeente getekend.
PETITIE De Welkoop heeft nog een huurcontract van een jaar, maar zal daarna verdwijnen. Hetzelfde geldt voor de dierenarts. Klanten van Welkoop zijn er niet blij mee. Op de website DeGoedeZaak is een actie gestart om Welkoop te behouden in de gemeente Houten.
,,Wij willen graag Welkoop Houten en bijhorend gespecialiseerd personeel behouden. Bij Welkoop Houten is een uitgebreid assortiment dat prima volstaat aan de vraag van deze mooie agrarische gemeente met veel huisdieren en vee. ... Wij zouden het op prijs stellen als er een geschikte, betaalbare en goed bereikbaar ander pand wordt aangeboden.”
Het is echter aan het hoofdkantoor van Welkoop of ze op zoek gaan naar een ander pand in Houten. Een telefoontje naar het hoofdkantoor met deze vraag levert zonder omhaal het volgende antwoord op: ,,Die plannen liggen er op dit moment niet.” Welkoop zegt op zoek te zijn geweest naar een huurpand, maar heeft dit niet kunnen vinden.
BOERDERIJ De boerderij links naast de Welkoop is niet verkocht. De bewoners, echtpaar Verweij, blijven voorlopig zitten waar ze sinds 1987 zitten. Dierenarts Herman Verweij begon zijn praktijk ooit in de Maalderij. Toen hij daar uit moest, kwam de boerderij te koop en startte hij daar zijn praktijk aan huis. Verweij: ,,Toen stond hier een bungalow aan de overkant en verder was alles boomgaard. Er is veel veranderd sinds die tijd.”