Wanda de Jong en Dingena Leeman van St.Leergeld Houten zijn op zoek naar nieuwe intermediairs.
Wanda de Jong en Dingena Leeman van St.Leergeld Houten zijn op zoek naar nieuwe intermediairs. Annette Stolk - de Vries

Stichting Leergeld Houten is op zoek naar nieuwe intermediairs

12 januari 2026 om 11:42 Maatschappelijk

HOUTEN Stichting Leergeld Houten is op zoek naar nieuwe intermediairs. Leergeld ondersteunt kinderen in de leeftijd tot 18 jaar wiens ouders geen toereikende portemonnee hebben om hun kind mee te laten doen met activiteiten die voor leeftijdgenootjes heel normaal zijn. ,,Juist met het oog op het sociale aspect is meedoen zo belangrijk. Nu meedoen is later meetellen”, aldus Wanda de Jong. 

door Annette Stolk – de Vries 

Wanda de Jong is voorzitter van St. Leergeld Houten. Ze vertelt bevlogen over het werk van de stichting. ,,Het is heel erg als kinderen niet mee kunnen meedoen met basale dingen. Dat geeft een achterstand voor het leven. Dat mag je een kind niet aandoen. Daarom is het zo belangrijk dat ouders hulp inschakelen als ze het financieel niet rondkrijgen. Wij kunnen helpen met bijvoorbeeld de aanschaf van schoolspullen, sport, een fiets, zwemles of een laptop”. 

UITBREIDING

Vanwege de uitbreiding van het aantal gezinnen dat een beroep doet op St. Leergeld is er behoefte aan nieuwe intermediairs. Dingena Leeman is coördinator van Leergeld Houten en bovendien zelf ook intermediair. ,,Als intermediair onderhoud je de contacten met gezinnen die een hulpvraag doen. Je bezoekt hun thuis om samen te bekijken waar er behoefte aan is.” Iedere intermediair heeft een aantal gezinnen in zijn of haar portefeuille, afhankelijk van de beschikbare tijd. ,,Dat is ook het mooie van dit vrijwilligerswerk. Je kunt het goed doen naast je eigen baan, omdat je zelf kan bepalen hoeveel uren je hieraan kunt en wilt besteden. Daar wordt het aantal gezinnen dat jij begeleidt op aangepast”, legt Leeman uit. 

ONDERSTEUNEN

St. Leergeld Houten ondersteunt ongeveer 700 kinderen. Volgens cijfers van de gemeente leven er 1100 tot 1200 kinderen in Houten onder de armoedegrens. Schrikbarende aantallen. Wanda: ,,Vandaar ook dat we op zoek zijn naar nieuwe intermediairs. Het is ons streven om zoveel mogelijk gezinnen te bereiken en te helpen. Dan is het o zo belangrijk het aantal intermediairs op peil te houden en ook jonge mensen bij ons werk te betrekken. Het zou fantastisch zijn als dit lukt.”

We kunnen echt het verschil maken.

VERSCHIL

Dingena is zelf een jaar werkzaam als intermediair en haalt hier veel voldoening uit. ,,Het is ontzettend dankbaar werk en de samenwerking met de andere intermediairs is heel plezierig. We ondersteunen en motiveren elkaar bij wat we doen. Zo nu en dan is het werk ook best confronterend. Je leeft in je eigen bubbel en hebt soms geen idee wat er in de maatschappij voor armoede is. Als we gezinnen kunnen ondersteunen, zodat het kind mee kan doen met leeftijdsgenoten, maakt dat het werk ontzettend zinvol en tegelijkertijd heel dankbaar. We kunnen echt het verschil maken.” 

Mensgericht, sociaal vaardig, empathisch vermogen en accuraat zijn enkele kenmerken die passen bij het intermediair zijn. ,,Het is een geweldige manier om een bijdrage te leveren aan de maatschappij. Als beginnend intermediair krijg je een buddy toegewezen en een cursus over de werkzaamheden. De eerste gezinnen bezoek je samen. Langzaam maar zeker neem je de taken over”, vertelt Wanda. 

Op de website van St. Leergeld Houten is nadere informatie te verkrijgen. Wanda: ,,Ik hoop oprecht dat na het lezen van dit artikel mensen hun goede voornemen om iets bij te dragen aan de maatschappij omzetten in daden door intermediair bij ons te worden.” Aanmelden of het stellen van vragen kan door een mail te sturen naar: info@leergeldhouten.nl