
Woonin dringt al jaren aan op vereveningsfonds in Houten dat wethouder Vermeulen nu voorstelt
13 april 2025 om 11:55 NieuwbouwHOUTEN Dinsdag werd bekend dat wethouder Vermeulen van de gemeente Houten een vereveningsfonds wil instellen. Als projectontwikkelaars geen sociale huurwoningen bouwen als onderdeel van een bouwproject, moeten zij straks een bijdrage leveren aan dit fonds, zodat de gemeente dit kan gebruiken om elders in de gemeente sociale huurwoningen te bouwen. Corporatie Woonin is blij met dit voornemen.
door Agnes Krijnen
Woonin dringt er bij de gemeente al jaren op aan om een dergelijk fonds op te zetten, om zo de mogelijkheid op het bouwen van sociale huurwoningen te vergroten. Houtens Nieuws vroeg Woonin of de corporatie hier ervaring mee heeft in andere gemeenten. Een woordvoerder: ,,Ja, in Nieuwegein. De ervaringen daar zijn overwegend positief. Die ervaringen brengen we graag in bij gemeente Houten, zodat we lessons learned kunnen delen.”
WEINIG CONCRETE LOCATIES
Met het geld in het vereveningsfonds wil de wethouder corporaties helpen om sociale huurwoningen te kunnen bouwen. Dit is in Houten vrij duur omdat het om binnenstedelijk bouwen gaat, aldus Vermeulen. Woonin laat weten dat dat niet het enige probleem is. ,,Het hoofdprobleem is dat er te weinig concrete locaties in Houten zijn waar nieuwe, toekomstbestendige sociale huurwoningen kunnen worden toegevoegd.”
Vermeulen liet weten dat Woonin naar zijn mening te weinig en te groot bouwt en gaat ook op zoek naar andere corporaties. Woonin heeft hier geen problemen mee. De woordvoerder: ,,We werken in alle gemeenten waar we woningen hebben (Nieuwegein, Utrecht en Wijk bij Duurstede) met meerdere woningcorporaties. Als de gemeente hiervoor kiest, maakt dit voor ons geen verschil.”
LEEFBAARHEID
Vermeulen benoemde ook dat Woonin zich vooral richt op het bouwen van relatief grote woningen, terwijl Houten juist ook kleinere appartementen wil bouwen, zoals in het KPN-gebouw. De woningbouwcorporatie reageert daarop dat ze vooral de leefbaarheid voorop stelt. ,,Onze ervaring en expertise leert ons {...} dat veel kleine woningen, dicht op elkaar, zonder buitenruimte en met een interne gang de leefbaarheid niet ten goede komt.”