Bij Recycle Sint vinden mensen cadeaus die in goede staat zijn en daarom geschikt als cadeau van Sinterklaas.
Bij Recycle Sint vinden mensen cadeaus die in goede staat zijn en daarom geschikt als cadeau van Sinterklaas. Rene van den Brandt

Recycle Sint maakt zich er sterk voor dat Sinterklaas alleen mooie cadeaus geeft

30 oktober 2024 om 19:15 Activiteiten Tips van de redactie

HOUTEN Het verbaast Marijke van Tiggelen ieder jaar weer hoeveel speelgoed mensen inleveren. Ze zette vijf jaar geleden en samen met Maria van der Veen de Recycle Sint op. ,,Hiermee geven we speelgoed een tweede of derde leven. Mensen die weinig te besteden hebben en ouders die kiezen voor duurzaamheid, vinden hier cadeaus die in goede staat zijn en die geschikt zijn voor in de schoen, voor pakjesavond of voor onder de kerstboom”, legt Marijke uit.

door Irene van Valen

Het leek er op dat Recycle Sint dit jaar niet door zou gaan door een verbouwing op de gebruikelijke locatie. Lieneke Krijthe, zette zich in om een andere locatie te vinden tot Erica Elbertsen van de kledingruilbeurs een ‘ja’ kreeg van de KrachtFabriek. Daarmee is het mogelijk om speelgoed dat ligt te verstoffen in te leveren bij de KrachtFabriek aan de Dijkhoeve 1 in Houten. Dat kan op 3 november van 10.00 tot 12.00 uur; 4 november van 10.00 tot 16.00 uur; 5 november van 13.00 tot 16.00 uur en 6 november van 9.00 tot 11.00 uur. Daarnaast regelde Recycle Sint vier locaties om speelgoed in te leveren. Deze liggen in de Borchen, Grassen, Landen en Castellum. Voor de precieze locaties stuur je een mail naar recyclesinthouten@gmail.com..

Per gezin laten we een persoon binnen om grote drukte te voorkomen. Kom ook niet te vroeg, want mogelijk sta je dan buiten te wachten. Iedereen mag ongeveer twee tassen speelgoed meenemen.

VOORWAARDEN

Marijke stelt duidelijk: ,,Het speelgoed moet mooi, schoon, compleet en/of heel zijn. Sinterklaas en de Kerstman geven natuurlijk geen kapot speelgoed cadeau. Het moet geschikt zijn voor kinderen vanaf twee jaar oud. Puzzels en spellen zijn zeer favoriet, maar allerlei speelgoed, knutselspullen, boeken en nette tijdschriften zijn ook meer dan welkom. Lever alles aan in dozen, tassen of vuilniszakken. Knuffels, cd’s, dvd’s en babyspullen nemen wij niet aan.”

EERLIJK VERDEELD

Al het verzamelde speelgoed wordt door vrijwilligers gesorteerd en op categorie verdeeld over verschillende tafels. Op donderdag 7 november van 19.00 tot 21.00 uur en vrijdag 8 november van 9.00 tot 10.30 uur kunnen mensen speelgoed uitzoeken. ,,Per gezin laten we een persoon binnen om grote drukte te voorkomen. Kom ook niet te vroeg, want mogelijk sta je dan buiten te wachten. Iedereen die komt, mag ongeveer twee tassen speelgoed meenemen, zodat er voor iedereen genoeg overblijft. We verdelen het speelgoed over de twee ruildagen, zodat op beide dagen evenveel kans is op het beste speelgoed.” Marijke raadt mensen aan om eerst bij Recycle Sint cadeaus te zoeken, want een moeder kocht eens een cadeau, die ze een paar dagen later hier in zeer goede staat aantrof. Voor wie andersom niet bij Recycle Sint slaagt is er dan nog voldoende tijd om elders een cadeau te kopen.

VERWENPAKKETEN

Naast speelgoed verzamelt Recycle Sint spullen voor verwenpakketjes voor moeders. ,,Op vrijdagochtend bezoeken veelal alleenstaande moeders ons. Wij verrassen hen graag met een pakketje met bijvoorbeeld douchegel, een nagellakje en chocolade. Een moeder zei eens: ‘Mag ik dit echt meenemen? Is dit voor mij?’ Haar geluk, bij iets dat voor mij zo gewoon is, was voor haar groots. Het raakte me diep. De ONVZ vraagt aan hun medewerkers in Houten of ze iets willen bijdragen, zoals producten voor deze moeders. Hierin zien we dat Recycle Sint steeds meer leeft”, vertelt Marijke met trots in haar stem. Tenslotte vertelt ze dat na Recycle Sint het overgebleven speelgoed naar scholen, Speel-O-Theek “De Drie Beertjes” en de kringloop gaat.