
Petitie met ruim 1800 handtekeningen overhandigd
19 juni 2024 om 14:00 SportHOUTEN Burgemeester Gilbert Isabella ontving dinsdagavond uit handen van Liesbeth Aveling de petitie ‘Houdt de sociale, sport en culturele basis infrastructuur in Houten overeind’. De petitie is voorzien van 1846 handtekeningen. Aveling: ,,Houdt de basisvoorzieningen voor sport, cultuur en welzijn in stand. Dit zorgt voor sociale cohesie en is het cement in de samenleving.”
door Annette Stolk – de Vries
De gemeente Houten staat aan de vooravond van enorme bezuinigingsopgaves. In de inmiddels vastgestelde begroting voor 2024 zijn al bezuinigingen verwerkt met geringe consequenties voor inwoners en organisaties. Voor de jaren hierna verwacht de gemeente nog eens 7,5 miljoen euro te moeten bezuinigingen. Oorzaak van de bezuinigingen is dat de gemeente de komende jaren naar verwachting veel minder geld zal ontvangen van de Rijksoverheid.
RONDE VAN HOUTEN
De keuzes die in de toekomst gemaakt moeten worden zullen een maatschappelijk effect hebben en zullen van invloed zijn op inwoners, ondernemers en maatschappelijke organisaties. Sinds enkele maanden is de gemeente gestart met de zogenoemde Ronde van Houten. Door diverse manieren van participatie worden met de samenleving thema’s verkend en uitgewerkt met daaraan gekoppelde maatregelen. Op die manier probeert de gemeente te komen tot een begrotingsadvies dat kan rekenen op zoveel mogelijk draagvlak vanuit de samenleving. In het najaar wordt het begrotingsadvies aangeboden aan de gemeenteraad.
PREVENTIEF
Wat de aanbieders van de petitie betreft worden die bezuinigingen dus niet gevonden bij de basisinfrastructuur van sport, cultuur en welzijn. Averling: ,,Deze basisvoorzieningen werken preventief en hebben positieve effecten op de fysieke en mentale gezondheid van mensen. Investeren in deze voorzieningen zijn uiteindelijk kostenbesparend, vooral ten aanzien van de gezondheidszorg.” Belangrijke organisaties in de culturele, sociale en sport basisinfrastructuur zijn bijvoorbeeld: van Houten&co, Platform Sport Houten, stichting Aan de Slinger, bibliotheek Lek&IJssel en de Houtense cultuurtafel.
Burgemeester Isabella nam de handtekeningen in ontvangst. ,,Uw oproep is duidelijk. Ik zal de petitie overhandigen aan de leden van de gemeenteraad. De raad zal in al haar wijsheid een besluit gaan nemen over de bezuinigingen die nodig zijn.”