
De Zonnebloem Houten maakt een doorstart en zoekt gasten, vrijwilligers en sponsors
25 maart 2024 om 08:55 Maatschappelijk Tips van de redactieHOUTEN Met een doorstart van de Zonnebloem Houten startten drie nieuwe bestuursleden vol enthousiasme aan de planning voor 2024. De Zonnebloem zet zich met vrijwilligers in voor zelfstandig wonende mensen vanaf 18 jaar met een lichamelijke beperking. Een van de nieuwe doelen is het aantrekken van meer gasten en vrijwilligers met daarbij de wens ook te verjongen.
door Irene van Valen
Voorzitter Niek Kuster, secretaris Rob Oosterman en algemeen bestuurslid Casper Miltenburg zetten er hun schouders onder met interim penningmeester Jeroen van den Berg. ,,Als betrokkene van de regionale Zonnebloem vervult Jeroen deze functie tot zich een nieuwe penningmeester meldt. Voor de dynamiek willen we er graag een vrouw bij. Casper (39) is nu ons jongste bestuurslid. Hij wil naast zijn baan en gezin maatschappelijk betrokken zijn en heeft de ambitie om jongeren bij de Zonnebloem te betrekken. Hij wist al vijf vrijwilligers te binden aan de Zonnebloem. Niet alleen wij, maar ook onze vrijwilligers zetten hun netwerk in. Daarmee groeide het aantal vrijwilligers van 12 in februari, naar nu 35”, vertelt Niek trots.
JONGEREN
Naast meer vrijwilligers hoopt de Zonnebloem Houten op meer gasten. ,,We tellen nu 146 gasten. Het kan niet anders dan dat we er meer Houtense gasten bij kunnen betrekken. Mensen zullen zich thuis voelen bij de Zonnebloem en genieten van de warme, gezellige en bijzondere ontmoetingen”, zegt Rob. ,,We hopen daarin op meer zelfstandig wonende jongeren (18+) met een lichamelijke beperking. Voor hen zoeken we andere en passendere activiteiten. We denken bijvoorbeeld ter vervanging van een bingo aan darten of pub-quizzes.”
Dat is wat de Zonnebloem ook doet; mensen laten genieten en samenbrengen. Dat mag niet stoppen.
ZANGERS
Toen zangers Niek en Rob tijdens een kerstoptreden van ‘André Hamoen & Friends’, hoorden over het stoppen van de Zonnebloem Houten schrokken zij. ,,We werkten vaker samen met de Zonnebloem en kennen verschillende vrijwilligers en gasten. Ik melde me al snel aan als bestuurslid, zegt Niek. Rob sluit aan: ,,Zo ook ik. Een vrouw zei na het zingen: ‘U maakt me weer blij’. Dat is wat de Zonnebloem ook doet; mensen laten genieten en samenbrengen. Dat mag niet stoppen.” Naast een nieuw bestuur stond Rina de Reijke op als coördinator.
SPONSORS
Inmiddels staan de activiteiten voor 2024 vast: De Zonnebloem stelt een aantal kaarten beschikbaar voor het Lenteconcert door het recreanten orkest van de muziekvereniging Caecilia & gasten op 14 april in Theater Aan de Slinger. Op 5 mei vindt een bevrijdingsdiner plaats in de De Engel. Op 25 juli staat een boottocht gepland in Leerdam. Deze tocht over de Linge is kostbaar, daarom zoekt de Zonnebloem tevens sponsors. ,,De gasten betalen alleen voor wat zij gebruiken en niet voor de extra kosten door hun beperking”, stelt Niek. Op 5 oktober volgt een Bingo en op 14 december een kerstdiner met een optreden van André Hamoen & Friends. ,,In al deze activiteiten maken we graag het verschil en bezorgen gasten mooie uren. Dit kan niet zonder vrijwilligers. Zij worden ingezet waar zij zich het best bij voelen. Waar de een achter de schermen actief is, werkt een ander mee aan de activiteiten. Voor informatie, sponsoring of aanmeldingen mail je naar zonnebloemhouten@gmail.com.