
Complimentendag op College de Heemlanden
8 maart 2024 om 16:35 OnderwijsHOUTEN Vrijdag 1 maart vierde College de Heemlanden de Nationale Complimentendag. Deze dag staat in het teken van welgemeende, betekenisvolle complimenten en vooral blije gezichten. Elke leerling heeft op deze dag een speciale complimentenpen van de Heemlanden ontvangen met een tekst erop, zoals ‘Je bent een topper’ en ‘Jouw lach maak ieders dag beter’.
De Nationale Complimentendag is een mooie aanleiding om collega’s en leerlingen eraan te herinneren ‘wat liever voor elkaar te zijn’. Het is immers algemeen bekend dat het ontvangen van complimenten, maar het geven daarvan net zo goed, een fijn gevoel geeft. Daarnaast heeft de school een gedegen preventieprogramma voor een actieve aanpak tegen pesten.
Chanel de Reuver, docent Engels en anti-pestcoördinator, heeft het initiatief genomen om deze dag in te richten: ,,Wij vinden dat alle leerlingen recht hebben op een onbezorgde schooltijd. Ze moeten met een goed gevoel naar school kunnen komen, want je bent pas in staat om te ontdekken, te leren en te ontwikkelen als er een veilige basis is. We besteden op een heleboel verschillende manieren aandacht aan een positieve schoolomgeving, waar we goed met elkaar omgaan en elkaar leren accepteren.”
Een aantal docenten heeft deze dag aangegrepen om zich eens van een andere kant te laten zien. Zo waren ‘De Complimentendagmannen’ geboren. Gehuld in een vrolijk kostuum gaven zij het goede voorbeeld en ontvingen leerlingen al vroeg in de ochtend met een positieve noot. Zij toverden hiermee een glimlach op het gezicht van leerlingen en docenten. In de school zijn posters te vinden met kant-en-klare complimenten, die je kunt afscheuren en weggeven. ,,We hopen dat al deze initiatieven eraan bijdragen dat het geven van een complimentje een gewoonte wordt. Niet alleen op één dag, maar het hele jaar door.”