Siem Kuijer signaleert dat het aantal elektrische fietsen nog steeds toeneemt.
Siem Kuijer signaleert dat het aantal elektrische fietsen nog steeds toeneemt. Fiets Fix Kuijer

Siem Kuijer ziet steeds meer fietsen naar het werk: ,,Ook fietsen valt onder mobiliteit’’

21 september 2023 om 12:15 Zakelijk

SCHALKWIJK ,,De files worden alsmaar langer en daardoor wordt fietsen nog aantrekkelijker. Uiteraard op voorwaarde dat je naar je werk kunt op een fijne stoere, prettige en betrouwbare fiets. Gewoon nog meer mensen op de fiets naar het werk en nog meer het belang van fietsen benadrukken. Het is ook nog eens gezonder en het milieu wordt minder belast. ’’ 

Eigenaar Siem Kuijer van Fiets Fix Kuijer is het fietsen met de paplepel ingegoten, hij houdt van fietsen en won zelfs 2 keer de Tour de Schalkwijk. Toen hij 10 was, wist hij al dat hij later een baan zou zoeken in de fietsenmakerij en verkoop.

Siem signaleert als fietsspecialist dat de elektrische fiets niet meer weg te denken valt uit de samenleving. Zelfs de jeugd heeft deze ontdekt en veel leerlingen gaan er op naar school. In zijn werkplaats staan toevallig tien fietsen voor onderhoud en reparatie. Zes daarvan zijn elektrisch. Hij signaleert een aanzienlijke toename van elektrische fietsen.

In de showroom kan ieder in alle rust een nieuwe fiets uitproberen. Er staat voor elke doelgroep een elektrische fiets van het betrouwbare Duitse merk Advanced Ebikes of Bikkel fietsen op voorraad. Zo’n showroomfiets mag desgewenst direct meegenomen worden. Wordt het toch een iets andere fiets, dan staat deze binnen een week klaar bij Fiets Fix Kuijer.

Naast nieuwe fietsen verkoopt Kuijer ook gebruikte fietsen, racefietsen en kinderfietsen. Hoewel de fietsenmaker niet alle merken in zijn assortiment voert, weet hij ze op aanvraag altijd in te kopen. ,,Kinderen zijn bijvoorbeeld dol op Cortina fietsen. Ze staan hier niet, maar ik lever ze wel, zowel nieuw als gebruikt.’’

Hij wijst op de Advanced Ebikes, een assortiment fraaie fietsen, waarbij ook de slimme accessoires opvallen. Een bijpassende fietstas in dezelfde kleur voor laptop en andere benodigdheden. Een fietszitje of een helm. Het zijn uitgelezen fietsen voor woon-werkverkeer die alle weersomstandigheden kunnen trotseren. Op vrijdag 22 september staan alle verschillende modellen voor een testritje voor geïnteresseerde klanten klaar, want het is deze week de week van de mobiliteit.

,,Mensen ontvangen bij een nieuwe fiets standaard een servicekaart. De eerste keer is de service annex onderhoudsbeurt gratis, de tweede keer voor de helft van de prijs en de derde keer ontvangt men 25% korting. Dat geldt ook voor andere fietsen, het maakt niet uit of het een vakantiefiets, dagelijkse fiets of een zakelijke fiets betreft.’’

Siem Kuijer gaat komende herfst ook met de politie op pad om professionele fietslampcontroles uit te voeren. Ook is hij in het kader van de mobiliteitsweek twee dagen druk geweest voor de gemeente Utrechtse Heuvelrug over hetzelfde onderwerp. ,,Jongeren komen er pas achter hoe gevaarlijk het is om zonder licht te rijden, als ze zelf een auto hebben. Voor die tijd is het zaak hen daar echt bewust van te maken. Ook dat hoort tot mijn takenpakket.’’

Fiets Fix Kuijer, Jonkheer Ramweg 12, Schalkwijk. Telefoon 06-15631397 of www.fietsfixkuijer.nl.

Dit artikel wordt u aangeboden door Fiets Fix Kuijer