
Eikenhout Zomerborrel voor bewoners appartementen en buren
4 september 2022 om 22:54HOUTEN Op vrijdag 26 augustus was het zover: de Eikenhout Zomerborrel vond plaats. Projectontwikkelaar Sustay, gemeente Houten en woningcorporatie Viveste faciliteerden dit feestelijke moment: een evenement voor alle bewoners van deze appartementen, die begin 2022 zijn opgeleverd, met hapjes, drankjes en muziek. Ook de overburen waren uitgenodigd, zodat iedereen met elkaar kon kennismaken.
Vanuit gemeente Houten was onder meer wethouder Rosa Molenaar aanwezig. In overleg met de feestcommissie heeft Uytewaal Catering de tuin van Eikenhout zo ingericht dat er overal (sta)tafels en kraampjes (met friet, pizza, koffie en ijs) stonden. Zo werd aangemoedigd dat er werd rondgelopen, om elkaar makkelijk te kunnen ontmoeten.
In een kort praatje door Sustay en Viveste werd stilgestaan bij wat er afgelopen jaar allemaal gebeurd is op het gebied van community building rondom Eikenhout. Door verschillende bewonersmomenten is een verbonden woongemeenschap gerealiseerd, waarin mensen elkaar kennen en er een band is ontstaan. Omdat verder aan te moedigen en uit te breiden is een mini-ideeënbus cadeau gegeven aan bewoners van wooncomplex Eikenhout. Deze kan door hen op ware grootte gemaakt laten worden bij de Krachtfabriek in Houten en worden opgehangen in een gemeenschappelijke ruimte, zodat iedereen hier eigenaar van is. De ideeënbus is een aanzet voor het vormen van commissies, opzetten van activiteiten, in gang zetten van bewonersinitiatieven etc. Met het geven van dit cadeau is het (verder) bouwen aan een verbonden en sterke community symbolisch overgedragen aan bewoners.
Wat vonden bewoners van de zomerborrel? De feestcommissie stuurde na afloop: ,,Graag willen wij jullie laten weten dat wij heel veel leuke reacties hebben ontvangen over de zomerborrel, zowel mondeling als via de app en uiteraard ook via de community-app. Iedereen heeft genoten. De catering was fantastisch. En niet te vergeten de DJ, die het toch maar voor elkaar heeft gekregen dat de voetjes van de vloer kwamen. Dank jullie wel dat wij dit mooie feest hebben mogen organiseren.” De Eikenhout Zomerborrel was een bijzonder bewonersmoment rondom wooncomplex Eikenhout. Voor en achter de schermen wordt teruggekeken op een prachtige dag met een goede en positieve sfeer!