Bohemen, Conservatorium van Europa
zondag 2 april 2023 13:30 t/m 14:45
Boheemse musici speelden door hun posities aan Duitse vorstenhoven, een belangrijke rol in het Europese muziekleven. Bohemen stond daarom in de 18e eeuw bekend als het ‘conservatorium van Europa’. Uit die muzikale broedplaats zijn bekende componisten als Zelenka (Dresden), Benda (Berlijn) en Stamitz (Mannheim) voortgekomen.
Onder invloed van het nationalisme in de 19e eeuw ontstond voor het eerst een nationale kunstmuziek die geïnspireerd was door de volksmuziek. Belangrijke vertegenwoordigers daarvan waren Smetana, componist van ‘De Moldau’, Janacek en Dvorák.
Beleef met pianotrio René (piano) en Janna Maurer (viool) en Sebastiaan van den Bergh (cello) een middag karaktervolle muziek, omlijst door introducties over Praag, Bohemen en fraaie beelden van architectuur, schilderkunst en literatuur.
Trio Aurora Introducties en beeldreportage
René Maurer | Piano Dick Duijst
Janna Maurer | Viool
Sebastiaan van den Bergh | Cello
Zondag 2 april 2023 |om 13:30 en 15:30.
JTSzaal theater Aan de Slinger.
Kaartverkoop via theater Aan de Slinger (excl. drankje).
Entree € 16 | jeugd t/m 12 € 6.
Meer informatie: www.houtensmuziekcollectief.nl
De Foyerconcerten vormen een reeks van drie concerten, met muzikale trips naar Italië, Engeland en Bohemen: Pasta, Pubs en Pils.
Het Foyerconcert van 2 april is eenmalig verplaats naar de JTSzaal. De